Titreşimli Elek

Titreşimli elekler kırılan materyalin boyutlandırıldıktan sonra ayrıştırılması ve istenmeyen ya da büyük boyutlu maddelerin çıkartılması için kullanılır.

Titreşimli elekler kullanmanın faydaları şunlardır:

  • Maksimum miktarda malzemeyi ayrıştırmayı kolaylaştırır
  • Farklı proje sahalarına kolayca uyum sağlayabilen esnek bir tasarıma sahiptir
  • Otomasyon özelliği sayesinde 7/24 çalışma imkanı sunar
  • Verimliliği arttırır
  • Eleme kapasitesini arttırır

Eleme işlemi, malzemeyi kullanılabilir boyuta indirgemek için gerçekleştirilen önemli bir süreçtir. Titreşimli elekler elde edilen malzemeyi tekrar boyutlandırmak için de önemli avantajlar sunar. Eleklerden geçen malzeme, ikincil ya da üçüncül kırıcılarda çok daha kolay bir şekilde istenilen ebatlara kavuşur.

FABO Titreşimli Eleklerin Özellikleri

FABO titreşimli elekler modelleri, ebatlarına ve kapasitelerine göre üretilmiştir. Maksimum çevre duyarlılığı, iş güvenliği ve verimlilik esas alınarak imal edilen FABO titreşimli elek makineleri, dünya standartlarında üretim yapmak isteyen tüm işletmeler için ideal çözümler sunar.

FABO titreşimli elek seçenekleri şunlardır:

TE modellerimizin üretim kapasiteleri T/S 100 – 350 arasında değişmektedir. Poliüretanlı elek ise, eleklerin ızgaralarında kullanılan poliüretan maddesi sayesinde daha sessiz çalışmakta, gürültü kirliliğini azaltmaktadır.

TE serisinin motor gücü de 15 kW – 30 kW arasında değişmektedir. 1600×5000 mm ile 2200×7000 mm arasında değişen ebatlarla FABO titreşimli elek çeşitleri, küçük, orta ya da büyük çaplı tüm projeler için uygundur.

Satılık Titreşimli Elekler

FABO titreşimli elekler, konkasör tesisinize kolayca entegre edilebilecek şekilde imal edilmiştir. Üretimi esnasında kullanılan dayanıklı malzemeler sayesinde en ağır yüklemelerde bile arıza yapmaz. Islak ya da kuru taşların ya da madenlerin ayrıştırılmasında üstün başarı gösteren FABO titreşimli elek makineleri, Dünya’nın önde gelen firmalarının operasyonlarını güvenle sürdürmelerine yardımcı olmaktadır.

Titreşimli Eleklerin Avantajları

Titreşimli elek, ürünleri boyutlarına göre ayrıştırarak paketler. Bunun dışında da pek çok avantajı vardır. Bunlar kısaca şunlardır:

  • Maliyeti düşürür: Sağlam ve kolay kullanılabilir bir tasarıma sahip olmaları bakımından titreşimli elek tek bir operatör tarafından kolayca kullanılabilir. Bu da iş gücü maliyetini düşürür. Ayrıca düzenli bakımları yapıldığında uzun yıllar kullanılabilirler.
  • Verimliliği arttırır: Proje için en uygun eleğin seçilmesi verimliliği katlayarak arttırır.
  • Bakım kolaylığı: Servis süresi ve bakım maliyeti minimumdur. Hızlı bir şekilde tamiratını gerçekleştirilebilmesi işlerin aksamasını da engeller.
Menü