Mobil Konkasör Tesisi

Mobil Konkasör Tesisleri

Fabo pro serisi mobil konkasör tesislerimiz 6 modelden oluşmaktadır. Pro-70 Mobil Konkasör,Pro-90 Mobil Konkasör,Pro-100 Mobil Konkasör, Pro-120 Mobil Konkasör,Pro-150 Mobil Konkasör,Pro-180 Mobil Konkasör Tesisleri Olarak Adlandırılmıştır.Fabo pro serisi seyyar konkasörlerimiz 70 ton saat ile 500 ton saat kapasiteler arasında beton agregası ,alt yapı temel agregası ve asfalt agregası elde edebilmektedir. Fabo Pro serisi mobil konkasör tesislerine piyasadamobil konkasör, seyyar konkasör, mobil kırma eleme tesisleri gibi adlandırılmaktadır.

Fabo Pro serisi mobil kırma eleme tesislerimiz öncelikle aşındırması az olan yani silist oranı düşük olan madenlerin kırılıp elenip istenilen kalitede istenilen küçüklüğe getirmesine yarayan yeni nesil mobil konkasör tesisidir.

Fabo Pro Serisi Mobil Konkasör Tesislerimiz ’de 05 mm 5-15 mm 15-25 mm Beton Agregası Alınmaktadır. İstenildiğinde ’de Asfalt Agregası ’da Elde Edilmektedir.

Sistemde 0-38 mm 0-70 mm Gibi Tek Kalem Malzemeler Alınmaktadır. Pro Serisi Mobil Konkasör Tesislerimizde İsteğe Bağlı 0-25 mm 0-38 mm 0-50mm gibi baypas malz emesi elde edilebilmektedir, baypas sistemimiz özel klepelidir besleyici sistemimizde özel 2 kademeli grizli z tip ızgara sistemi ile malzemenin temizlenmesi sağlanmaktadır.

Bunker Sistemimiz klasik mobil konkasör tesisleri gibi değildir kamyonla beslemeye uygundur dilediğinizde ekskavatör ve loader ile yüklemede yapılabilmektedir. Pro Serilerimizin Tamamında Turbo Darbeli Kırıcı kullanılmaktadır.

Turbo darbeli kırıcımızın tüm tasarımları FABO Yetkilileri ve Proje Mühendisleri Tarafından Geliştirilerek Dünya Çapında En Yüksek İnceltme ve Küpük Malzeme Çıkararak rakiplerini sollamıştır. Turbo darbeli kırıcılarımız hem Primer Hem Sekonder hem Tersiyer Kırıcı Görevlerini Aynı Anda Üstlenerek Tek Başına Birkaç Kırıcının Görevini yapmaktadır.

Fabo Titreşimli eleklerimiz Yüksek Stroklu ve Yüksek İletkenliğiyle muadillerine karşı daha başarılı eleme yapmaktadır. Sistemimizin tamamına uygun konveyör bantlar seçilerek özel katlama sistemimizle özel Şasimizin üzerine akuple edilmiştir.

Tek bir şase üzerinde Kaya Besleme Bunkeri , Turbo Darbeli Kırıcı , 7 Adet Konveyör Bant , Titreşimli Elek , Elektrik Panosu , Tozsuzlandırma Sistemi ( 1 Ton’luk Su Tankı ) ve hidrolik ünitesi ile aküple olan Pro serisi mobil konkasör tesislerimiz tek tır ile taşınmaktadır.

Sabit Kırma Eleme Tesislerinin yapabileceği işleri tek başına fazlası ile yapabilen Yeni Nesil
PRO Serisi Mobil Kırma Eleme Tesisleri seyyar yapısı ile birçok işletmenin gözde tercihidir. Kalker,
mermer, alçı ve kireç taşı gibi aşındırıcı özelliği olmayan orta sertlikte ki maddeler için bire bir olan
mobil kırıcımız 450 ton/saat kapasiteye kadar üretim imkanı sunmaktadır. Büyük boyutta besleme
imkanı sunan ve ayarlanabilir pandüller ile kırma büyüklüğü istenildiği gibi kontrol edilebilir. Yüksek
mühendislik ürünü olan Pro Serisi, tüm aksamları ile tek bir mobil şase üzerinde toparlanmış olup, 1 Tır
ile taşınabilir ve kısa bir süre içerisinde işletmeye alınabilmesi için özenle mühendislerimiz tarafından
projelendirilmiştir. Kapalı Devre çalışan mobil tesisimiz tek bir operatör tarafından kullanılabilir ve
beslemesi kamyon, loder, ekskavatör ile kolaylıkla yapılabilir. 4 farklı boyuta kadar nihai ürün alabilme
imkanı sunan pro modelimiz hidrolik ünitesi ile kolay sabitleme ve bakım kolaylığı sunmaktadır.

Pro Serisi Mobil Kırma Eleme Tesisleri;
-Kaya Besleme Bunkeri
-Izgaralı Titreşimli Besleyici(Bypass)
-Turbo Darbeli Kırıcı
-Yüksek Stroklu Titreşimli Elek
-Katlanır Tip Besleme, Geri besleme ve Stok Konveyör Bantlar
-Hidrolik Ayaklar
-Tozsuzlandırma Sistemi
-Bakım kolaylığı sağlayan yürüme platformları
-Full Otomasyon Sistemi
-Jeneratör(opsiyonel)

Mobil Konkasör

Taş veya betonları kırmaya yarayan konkasörlerin taşınabilir olanları mobil konkasör olarak adlandırılır.

Nerelerde Kullanılır?

Taş veya madenleri kırmak için kullanılan konkasör, kırma eleme yapmaktadır. En çok kullanıldığı yer taş ocaklarıdır. Taş ocaklarından çıkan kaba malzemelerin kullanılabilmesi için işlenmesi gerekir. İşleme ise konkasör ile yapılır. daha küçük parçalara ayrılan taş ve kayalar yol yapımı ya da yapı inşaat sektörü için kullanılabilir hale getirilir.

Maden sahaları, kentsel dönüşüm alanları, organize sanayi bölgeleri, alt yapı çalışmaları, karayolları yapımı, metro tren gibi inşaat sahaları ve benzer alanlarda konkasör kullanılır. Görüldüğü gibi konkasörün kullanım alanı bu kadar fazla iken, taşınamayan platformlar yeterince işlevsel olmayacaktır. Bunun için mobil konkasör çok daha kullanışlıdır.

Taş kırma eleme tesislerinde ya da maden sahalarında sabit konkasör kullanmak avantajlıdır. Ancak altyapı çalışması, metro inşaatı ya da inşaat sahaları için sabit platformların kullanılması mümkün değildir. Ancak mobil platform istenen her yere taşınabilir. İş süresi boyunca kiralanan mobil kırıcı ile işler çok daha akıcı şekilde yürüyecektir.

İkinci El Mobil Konkasör

Mobil konkasör bir iş makinesidir. İnşaat sahalarında bulunan diğer makineler gibi ikinci el alarak kullanabilirsiniz. Kırma ve eleme işlemlerini konkasör ile yapabilirsiniz. Makine dizel motorlarla çalışır. Şebeke elektriği ya da Çed raporu gerekmeksizin kullanımı mümkündür. Böylece kısa sürede kolayca işleri bitirmek mümkündür.

Konkasör almadan önce mutlaka ihtiyaçlarınızı gözetmelisiniz. Konkasör çeşitleri oldukça fazladır ve gücüne göre değişir. Büyük kaya parçası, küçük taş, çakıl ve mıcır gibi çeşitli aşamalara kadar incelmesi mümkündür. Maden sahaları ya da kentsel dönüşüm alanlarında büyük makinelere ihtiyaç varken, inşaat sahalarında daha küçük makinelerle çalışılabilir. Bu yüzden kırma işleminin yapılacağı yer, kırılacak olan parçaların büyüklüğü gibi konulara dikkat edilmelidir.

Sabit konkasörün yaptığı işleri yapmanın yanı sıra yumuşak ve kırılgan malzemeleri de taşımak için mobil konkasör idealdir. Bu konkasörler ile kırılan malzemeler kepçe ve kamyon ile taşınabilecek boyutlara getirilir. Yumuşak ve kırılgan malzemeler olduğu yerde kırılır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Mobil Konkasör Tesisi Kurulumu

Kurulan sisteme ek olarak toz indirgeme sistemi kullanarak daha nezih bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. Kırma esnasında ortaya çıkan tozlar yüzde 80-90 oranında azaltılacaktır. Primer darbeli kırıcı ile bunu da sağlayabilirsiniz.

Firmamızdan satın alma yapmanız halinde mobil konkasör tesisi tarafımızca istediğiniz adrese kurulacaktır. Yaptırmak istediğiniz işe göre istediğiniz ürünü öneriyoruz. Böylece doğru ürün ile en fazla verimi alacaksınız.

Alanında uzman olarak hizmet sunan firmamız, sizlere dünya standartlarındaki kalite ile hizmet getirir. Böylece iş güvenliği alanında hiçbir tereddüdünüz olmayacaktır. sizler için tamamen güvenli ve işlevsel bir tesis kuruyoruz. Sadece kurulumu değil, sonrasında bakım ve destek hizmetlerini de sizler için sunuyoruz.

Bize Ulaşın
close slider