Çeneli Kırma Makinesi

Çeneli kırma makinesi parçacıkların kırılması için sıkıştırma kuvvetini kullanan kırıcı tipidir. Bu sıkıştırma kuvveti, biri sabit duran diğeri ise hareket eden iki çene benzeri yapı sayesinde elde edilir. Çeneli kırıcılar madencilik endüstrisinde, agrega imalatında ve daha pek çok projede kullanılır.

FABO çeneli kırma makinesi ileri teknoloji kullanılarak ve uzun yıllar süren AR-GE çalışmalarının bir sonucu olarak üretilmiştir. Piyasadaki en güçlü ve en sağlam çeneli kırıcıları üreterek Dünya’nın çeşitli ülkelerinde, sektörünün öncüsü firmalara satışını gerçekleştiren FABO, tüm çeneli kırıcılarında üst düzey iş güvenlik ilkelerini esas almıştır.

Satılık Çeneli Kırma Makinesi

Çeneli kırma makinesi birincil kırıcı olarak kullanılır. Bu bakımdan, elde edilecek malzemenin kalitesi için oldukça önemlidir. Her ne kadar materyal daha sonra ikincil ve üçüncül kırıcılarla tekrar işlemden geçirilecek olsa da tüm bu süreçlerin kalitesini belirleyen ilk kırma işlemidir. Doğru makine tipini ve güvenilir bir üreticiyi seçmek, firmaların yatırım maliyetini ve kârını arttıracaktır.

Çeneli kırıcılar çene açıklığına göre farklı modellere sahiptir. Çene açıklığı derken kastedilen aslında kırma odası adı verilen kısımdır. Çene açıklığı ne kadar fazla olursa o kadar çok malzeme kırma odasına alınır. Bu sayede aynı anda daha çok malzeme için kırma işlemi gerçekleştirilebilir.

FABO’nun çene açıklığına ve kapasitelerine göre çeneli kırıcı modelleri şunlardır:

Çeneli Kırıcı Nasıl Çalışır?

Bir madenin ya da cevherin işlenmesinde kullanılan çeneli kırma makinesi, kayayı ya da madeni iki çene arasında sıkıştırarak daha küçük boyutlara indirgenmesini sağlar. Bunu yaparken bir adet sabit, bir adet de hareketli çeneyi kullanır. Sabit olan çene kırma yüzeyidir, hareket eden çene ise materyali sabit çeneye doğru bastırarak kuvvet uygular. Sabit çenenin alt kısmında bulunan hazne, materyalin uygun boyuta sahip olduğunda aktarıldığı alandır. Materyalin bu hazneye aktarılabilmesi için yeterince küçültülmüş olması gerekir.

Çeneli Kırıcı Fiyatları

FABO’nun çeneli kırıcı modelleri 17 yıllık bilgi birikimi ve sektörel tecrübeyle, firmaların tüm ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Müşteri temsilcilerimiz ve uzman teknik kadromuz, satış öncesinde ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde analiz ederek doğru makine seçimini yapmanıza yardımcı olurlar.

FABO’yu tercih ederek üretim hedeflerinize ulaşmakta rakiplerinizin önüne geçersiniz. Satış sonrasında sağladığımız operatör ve iş güvenliği eğitimi, operasyonunuzun verimliliğini ve sağlığını korurken, teknik destek hizmetimiz sayesinde de asla yarı yolda kalmazsınız.

Ayrıca tüm ürünlerimiz için sınırsız sayıda yedek parça seçeneğimiz de bulunmaktadır.

  • Konkasör otomasyon sistemleri
  • Beton santrali otomasyon sistemleri
  • Kırıcı dökümleri
  • Mikser kolları
  • Konkasör ve beton santrali rulmanları

Yedek parçalarımızı doğrudan bizden temin ederek makinenizin ömrünü uzatabilir, performansını ilk günkü seviyede tutmaya devam edebilirsiniz.

Menü