Mobil Beton Santrali

Mobil beton santrali kolay hareket edebilecek şekilde tasarlanmış, son derece işlevsel bir beton santrali türüdür. Bu santraller bir iş sahasından diğerine, tekerlekli bir şasiye monte edilerek taşınabilmektedir. Bu sayede hem satın alındığında kolayca teslim edilebilirler hem de şantiye alanına pratik bir şekilde monte edilebilirler.

Mobil beton santrali nedir? Mobil santraller görece daha düşük bütçeli projeler ya da gezici çalışma sahalarına sahip projeler için son derece idealdir. Mobil beton santralleri; bakım, kurulum ve lojistik maliyetlerini azaltmak amacıyla son teknolojiyi kullanan ekipmanlardan oluşmaktadır. Elek, otomasyon sistemi, kontrol kabini, çimento mikseri gibi farklı ekipmanlar uyum içinde çalışarak bir beton santralini meydana getirir.

Satılık Mobil Beton Santrali

Mobil Beton Santrali

Günümüzde neredeyse tüm inşaatlarda hazır beton adı verilen beton türü kullanılmaktadır. Bu malzeme, beton yapıların temelinden omurgasına kadar birçok alanda kullanılır ve yapının gövdesini oluşturur. Eskiden manuel olarak üretilebilen hazır beton, artık büyük beton santrallerinde üretilmektedir.

Mobil yapılı beton santralleri, son teknolojik imkânların kullanılarak üretildiği yeni nesil beton santralleridir. Bu santraller kolay hareket edebilen bir şasi üzerine inşa edilir. Bu sayede bir yeden başka bir yere kolayca taşınabilir.

Beton santrallerine ihtiyaç duyulan çalışma alanları, bazen uzun yıllar faaliyette iken bazen de kısa zaman içinde başka bir alana taşınmak durumunda kalır. Böyle durumlarda eskiden kullanılan sabit beton santrallerinin başka bir alana taşınması bazı zorluklar içermekteydi. Sabit beton santrali modellerinin demonte edilmesi, yüklenip nakliye edilmesi ve proje alanına tekrar monte edilmesi zor ve maliyetli süreçlerdi. Fakat mobil yapılı beton santralleri tüm bu zorlukları ortadan kaldırmıştır.

Mobil Beton Santrali
Hazır Beton Üretimi Nasıl Yapılır?

Hazır beton üretimi noktasında önemli bir yeri olan mobil beton tesisleri, farklı coğrafyalarda dahi tam performans ile çalışmaktadır. Düşük bütçeli projeler için uygun ürünler olup gezici çalışma sahasına sahip projelerde firmalara yüksek kâr değeri vaat eder. Görece küçük alanlara dahi kolayca kurulabilir. Sabit tesislere kıyasla çok daha düşük maliyetlerle temin edilebilir.

Beton santralleri, inşaat sektörünün ayrılmaz bir parçası olduğu için yapı ve inşaatın olduğu her alanda ve coğrafyada kullanılabilmektedir. Zorlu arazi ve iklim şartlarına dayanabilen mobil yapıdaki beton santralleri, günümüzde farklı kıtalarda farklı projelerde görev almaktadır.

Mobil beton santralleri, sabit beton santrallerinin çalışabildiği birçok alanda çalışabilir. Hem bir yatırım aracı olarak değerlendirilebilir hem de firmanın kendi projesinde görev alabilir. Mobil veya sabit makineler yardımıyla beton üretimin gerçekleştirildiği alanlar beton fabrikası olarak isimlendirilmektedir.

Mobil Beton Santrali Fiyatları

Mobil beton santrallerinin en önemli özelliği, beton üretimi ve karışımını sağlayan tüm ekipmanların taşınabilir bir gövde üzerine kurulu olmasıdır. Taşınabilir gövde tasarımına sahip beton santralleri kolay nakliye edilebilmektedir. Bunlar tek bir tıra yüklenerek taşınabilmektedir. Taşınma maliyeti düşük olan mobil beton santralleri ayrıca montaj ve demontaj kolaylığıyla da şirketlerin maliyetini düşürmektedir.

Beton santrali fiyatları; santrali meydana getiren ekipmanların teknik özelliklerinden, makinenin üretim kapasitesinden, nakliye ve ham madde temin süreçlerinden etkilenebilmektedir. Projenizin büyüklüğüne ve içeriğine göre en uygun mobil santral modelini seçerek çalışmalarınızda hız kazanabilirsiniz.

FABO, uzun yıllardan beri beton santrali imalatı gerçekleştiren bir markadır. Sektörün öncü firmalarından olan FABO’nun yenilikçi ürünleri, günümüzde farklı kıtalarda önemli projelerde kullanılmaktadır. FABO Global olarak üretici firmalara farklı modellerde beton santrali çözümleri sunmaktayız. Seyyar beton santrali fiyatları ya da 2. el beton santrali fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mobil Beton Santrali
İkinci El Mobil Beton Santrali

Beton santralleri sayesinde günde tonlarca beton kısa sürede üretilebilmektedir. Her firmanın ihtiyaç duyduğu beton miktarı farklı olduğu için üretici firmalar da farklı beton santrali modelleri üretir. Bunlar mobil, sabit ve kompakt beton santralleridir.

Şehir nüfuslarının sürekli artması daha fazla konut, iş yeri, yol, sosyal alan, baraj, terminal gibi ihtiyaçların da artmasına sebep olmaktadır. Bu ihtiyacı gidermek için de sürekli yeni yapılara ihtiyaç duyulur. Özellikle son yıllarda yapı/inşaat sektörü tüm dünyada önemli bir ivme kazanmıştır. Bunun bir sonucu olarak da daha gelişmiş yapı üretim teknolojileri ve makinaları geliştirilmeye başlanmıştır.

İkinci el, satılık ya da kiralık mobil beton santrali seçenekleri mevcuttur. Daha dayanıklı makinelerle çalışmak ve daha uzun bir kullanım ömrü sağlamak için, garantili sıfır beton santrallerinin kullanılması önerilmektedir.

Mobil Beton Tesisi Kurulumu

Mobil tesisler, deniz veya karayolu ile kolayca nakledilebilmektedir. Kolayca çalışır hale gelen bu tesisler sahanın gereklerine göre optimize edilebilmektedir. Her proje alanı kendine has fiziksel koşullara sahiptir. Mobil yapılı santraller farklı yerleşim bölgelerine göre yeniden düzenlenebilmektedir.

Mobil makinelerin kullanıldığı tesislerde tüm birimlerin ayrı ayrı temizlenebilmesi, zamandan tasarruf sağlamaktadır. Bu yönüyle bakımlarının kolay olduğu söylenebilir. Görece düşük bir yatırım ile elde edilebilecek bir mobil santral, pek projeye göre uyarlanabilmektedir. Bu yönleri dikkate alındığında, yatırım maliyetlerinin kısa bir süre içinde karşılanması ve kazanç sağlanmaya başlanması sürpriz olmayacaktır. Mobil beton tesisi kurulum aşamaları aşağıdaki gibi özetlenebilir;

Mobil Beton Santrali
Uygun bölgenin seçimi
Temel hazırlığı
Nakliye ve montaj
Test çalışmaları
Kullanıma alma
Mobil Beton Santrallerinin Avantajları

FABO üretimi yeni nesil mobil beton santralleri, taşınabilir şasi üzerine tasarlanmışlardır. Böylece bir çekici yardımıyla nakliyesi mümkün hale gelmiştir. FABO, ürettiği son teknoloji ürünlerle adını dünyaya duyurmayı başarmış, dünyanın çok sayıda ülkesine ihracat yapan bir marka konumuna gelmiştir. Firmaların tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, yüksek üretim hacmi değerleriyle imal edilen mobil beton santrallerimizin avantajları şöyle sıralanabilir;

  • ISO 9002:2010 ve CE kriterlerine uygunluk
  • Satış öncesi ve sonrası destek
  • Düşük çevresel etki
  • Kolay kurulum ve nakliye
  • Bilgisayar destekli otomasyon sistemi
  • Servis ve yedek parça hizmeti
  • Projeye uygun kapasitede ürün yelpazesi
  • Gelişmiş raporlama özelliği

Satılık beton santrali seçiminde işletmenizin ihtiyaçlarını ve üretim kapasitesini dikkate almalısınız. Bu amaçla firmamız uzmanlarına danışabilirsiniz. Peki beton santrali kurmak ne kadar? Aşağıdaki kategorileri inceleyerek ürün modellerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sayfada bulunan teklif al butonuna tıklayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Mobil Beton Santrali