Mobil Beton Santrali

Mobil beton santrali kolay hareket edebilecek şekilde tasarlanmış, çok işlevsel beton santrali modelidir. Sabit beton santrali ve kompakt beton santrali ile aynı işlevi yerine getirir. Bir iş sahasından diğerine taşınabilmesi için tekerlekli bir şasiye monte edilebilirler. Bu sayede hem satın alındığında kolayca teslim edilebilirler hem de şantiye alanına kolayca monte edilebilirler.

Mobil beton santrali nispeten daha düşük bütçeli projeler veya gezici çalışma sahasına sahip projeler için idealdir. İşin küçük bir kısmında beton santraline ihtiyaç duyan projeler için de mükemmel çözümler sunar. Bakım, kurulum, lojistik gibi maliyetleri minimuma indirir.

Mobil Beton Santrali Nedir?

Mobil Beton Santrali Nedir?

Günümüzde şehirler hızla büyümekte ve bu hız giderek artmaktadır. Şehir nüfuslarının sürekli artması daha fazla konut, işyeri, yol, sosyal alan, baraj, terminal gibi ihtiyaçların da artmasına sebep olmaktadır. Bu ihtiyacı gidermek için de sürekli yeni yapılara ihtiyaç duyulur. Özellikle son yıllarda yapı ve inşaat sektörü tüm dünyada önemli bir ivme kazanmıştır. Bunun bir sonucu olarak da daha gelişmiş yapı üretim teknolojileri ve makinaları geliştirilmeye başlanmıştır. Günümüzde neredeyse tüm yapılarda ve inşaatlarda hazır beton adı verilen beton türü kullanılmaktadır. Beton yapıların temelinden omurgasına kadar birçok alanda kullanılır ve yapının gövdesini oluşturur.

Eskiden manuel olarak üretilebilen hazır beton artık büyük beton santrallerinde üretilir. Beton santralleri sayesinde günde tonlarca beton kısa sürede üretilebilmektedir. Beton santralleri ise farklı kapasitede ve özelliklerde üretilir. Her firmanın ihtiyaç duyduğu beton miktarı ve proje farklı olduğu için üretici firmalar da farklı beton santrali modelleri üretir. Mobil yapıda tasarlanan beton santralleri de bu beton santrali türlerindendir. Diğer beton santrali türleri de sabit beton santrali ve kompakt beton santralidir. Taşınabilir bir yapıya sahip olan beton santralleri, tekerlekler aracılığıyla kolayca hareket edebilen beton santralleridir.

Mobil Beton Santrali Özellikleri

Mobil yapılı beton santralleri, son teknolojik imkânların kullanılarak üretildiği yeni nesil beton santralleridir. Bu beton santralleri kolay hareket edebilir bir şasi üzerine inşa edilir. Bu sayede bir yeden başka bir yere kolayca nakliye edilebilir. Beton santrallerine ihtiyaç duyulan çalışma alanları bazen uzun yıllar faaliyette iken bazen kısa zamanda başka bir alana taşınmak durumunda kalır. Böyle durumlarda eskiden kullanılan sabit beton santrallerinin başka bir alana taşınması bazı zorluklar içermekteydi. Sabit beton santrallerinin demonte edilmesi, yüklenip nakliye edilmesi ve proje alanına tekrar monte edilmesi zor ve maliyetli süreçlerdi. Fakat mobil yapılı beton santralleri tüm bu zorlukları ortadan kaldırmıştır. Mobil beton santrallerinin başlıca özellikleri şu şekildedir;

 • Kolay taşınabilir yapısıyla firmaların nakliye giderlerini düşürür
 • Farklı coğrafyalarda bile maksimum performans ile çalışır
 • Düşük bütçeli projeler için uygundur
 • Gezici çalışma sahasına sahip projelerde firmaya kârlılık sağlar
 • Daha küçük alanlara da kolayca kurulabilir
 • Düşük maliyetlerle temin edilebilir
Mobil Beton Santrali Özellikleri
Mobil Beton Santrali Nerelerde Kullanılır?

Mobil Beton Santrali Nerelerde Kullanılır?

Beton santralleri, inşaat sektörünün ayrılmaz bir parçası olduğu için yapı ve inşaatın olduğu her alanda ve coğrafyada kullanılabilmektedir. Zorlu arazi ve iklim şartlarına dayanıklı ve her koşulda işlem yapabilme özelliğine sahip olan mobil yapıdaki beton santralleri, günümüzde farklı kıtalarda farklı projelerde görev almaktadır.

Özellikle kısa dönemli projeler için ideal olan mobil beton santralleri, uygun maliyetlidir. Proje bitiminde başka bir sahaya taşınabilmesi açısından da tercih edilen mobil yapılı beton santralleri, kısa süreli ve gezici iş sahalarında kullanılmak için idealdir. Firmaların nakliye, montaj ve bakım giderlerini düşürerek onlara kârlılık sağlar.

Mobil yapılı beton santralleri, sabit beton santrallerinin çalışabildiği birçok alanda çalışabilirler. Hem bir yatırım aracı hem de firmanın kendi projesinde görev alabilirler.

Mobil Beton Santrali Avantajları

 • Kolay taşıma ve kolay kurulum: Su ya da karayoluyla kolayca nakliyesi gerçekleştirilebilir ve kolayca çalışır hale getirilebilir.
 • Saha ihtiyaçlarına göre optimizasyon: Her proje sahasının kendine has fiziksel koşulları vardır. Mobil yapılı beton santralleri, farklı yerleşimlere göre yeniden düzenlenebilir.
 • Kolay bakım: Tüm ünitelerin ayrı ayrı temizlenebilmesi zamandan tasarruf sağlar.
 • Her alanda çalışabilme: Mobil beton santralini kurmak için çok geniş alanlara ihtiyaç yoktur.
 • Düşük yatırım ve işletme maliyeti: Mobil beton santralleri, pek çok projede kullanılabilecekleri için yatırım maliyetlerini kısa sürede çıkartırlar.
 • Her projeye uygun, esnek çözümler: Aynı beton santrali kullanılarak sabit beton santrallerinin üretim kapasitesine yakın beton üretimi gerçekleştirilebilir.
 • Kolay kullanım: Tüm aksamlar operatörlerin en verimli şekilde çalışabilmesi için tasarlanmıştır.
 • Lisanslama ya da izin gerektirmez: Satılık mini beton santrali çoğu durumda izin ya da lisanslama gerektirmeden kurulup çalıştırılabilir.
Mobil Beton Santrali Avantajları
FABO Global Mobil Beton Santralleri

FABO Global Mobil Beton Santralleri

FABO Global markası beton santrali ve konkasör tesisi imalatı gerçekleştiren piyasadaki öncü firmalardandır. Bünyesinde ürettiği beton santralleri günümüzde dünyanın farklı kıtalarında kullanılmaktadır. FABO Global tarafından üretilen beton santralleri firmalara önemli avantajlar sunmaktadır. Bunlar;

 • FABO Global beton santralleri FABO mühendisleri tarafından tasarlanmaktadır
 • Tüm beton santralleri yüksek teknoloji kullanılarak üretilir
 • Uzun yıllar hiçbir problem yaşanmadan kullanılabilir
 • Firmalar FABO’nun servis ve yedek parça hizmetinden yararlanabilir
 • Firmalara uygun maliyetlerle beton santrali kurumuna imkân verir

FABO Global Mobil Beton Santrali Avantajları

FABO yeni nesil mobil beton santralleri, taşınabilir şasi üzerine dizayn edilmesi sayesinde sadece bir çekiciyle nakliyesinin yapılabileceği şekilde tasarlanmıştır. FABO ürettiği son teknoloji ürünlerle adını dünyaya duyurmayı başarmış, 45 ülkeye ihraç yapan bir marka konumuna gelmiştir.

Firmaların tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak; yüksek performans ve kapasiteleri, pratik sağlam yapıları ve kaliteli beton üretimleriyle işletmelere birçok açıdan büyük faydalar sağlayan FABO mobil beton santrallerinin avantajları şöyle sıralanabilir:

 • ISO 9002:2010 ve CE kriterleriyle uygunluk
 • Satış öncesi sonrası destek
 • Düşük çevresel etki
 • Kolay kurulum ve nakliye
 • Bilgisayar destekli otomasyon sistemi
 • Servis ve yedek parça hizmeti
 • Projeye uygun kapasitede ürün yelpazesi
 • Gelişmiş raporlama özelliği
FABO Global Mobil Beton Santrali Avantajları
Mobil Beton Santrali Fiyatları

Mobil Beton Santrali Fiyatları

Mobil beton santrallerinin en önemli özelliği beton karışımını ve üretimini sağlayan tüm ekipmanların taşınabilir bir gövde üzerine kurulu olmasıdır. Taşınabilir gövde tasarımına sahip beton santralleri kolay nakliye edilebilmektedir. Tek bir tıra yüklenerek taşınabilmektedir. Taşınma maliyeti düşük olan mobil beton santralleri ayrıca montaj ve demontaj kolaylığıyla da şirketlerin maliyetini düşürür, uzun vadede kârlılık sağlarlar.

FABO Global markasın da uzun yıllardan beri, beton santrali imalatı gerçekleştiren bir markadır. Sektörün öncü firmalarından olan FABO Global ürünleri günümüzde farklı kıtalarda önemli projelerde kullanılmaktadır. FABO Global olarak üretici firmalara farklı modellerde beton santrali çözümleri sunmaktayız. Mobil beton santrali fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beton Santrali Ürünlerimiz

Power Mix Serisi Sabit Beton Santrali Teknik Özellikleri

Üretim Kapasitesi 200 m3/h – 60m3/h Agrega Bunkeri 4 x 45 m3 – 4 x 12 m3
Agrega Tartım 11000 Kg – 2500kg Yükleme Şekli BANTLI
Mikser Kapasitesi 6.3 m3 – 1.0 m3 Mikser Tipi ÇİFT MİLLİ – PAN
Çimento Tartım 2500 KG – 600Kg Su Tartım 1500 kg – 250 kg
Katkı Tartım 2×50 L – 1×30 L Kontrol Sistemleri Siemens,ABB (PLC-PC)
Kontrol Kabini DAHİL Helezon Çapı Ø 323mm – Ø 168mm

*Tablo içerisinde En Yüksek ve En Düşük değere sahip ürün bilgileri yer almaktadır.

Turbo Mix Serisi Mobil Beton Santrali Teknik Özellikleri

ÜRETİM KAPASİTESİ 150 m3/h – 60 m3/h AGREGA BUNKERİ 4 x 30 m3 –

4 x 10 m3

MİKSER TİPİ TWİN ŞAFT – PAN/SINGLE/TWİN MİKSER KAPASİTESİ 4.5 m3 – 1000/1500 L
AGREGA TARTIM 8800 kg – 2500 kg ÇİMENTO TARTIM 2000 kg –

500 kg

SU TARTIM 1300 kg – 200 kg KATKI TARTIM 2×50 L –

1×30 L

KONTROL SİSTEMLERİ SİEMENS VEYA ABB KONTROL KABİNİ DAHİL
HELEZON ÇAPI Ø 323mm –

Ø 219mm

KOMPRESÖR DAHİL

*Tablo içerisinde En Yüksek ve En Düşük değere sahip ürün bilgileri yer almaktadır.

FABO Kırma Eleme ve Beton Santralleri İmalat Pazarlama San. ve Ltd. Şti. olarak
18 yıllık tecrübemiz ile alanında en iyi hizmeti sunmaktayız.
Fabo Kırma Eleme Tesisleri Beton Santralleri
Fabo Makina

85 Ülkeye ihracat sağlayan ve her geçen gün sınırlarını büyülten bir firma olarak %100 yerli malı üretim yapmaktayız.

Menü