Mobil Beton Santrali Fiyatları

Mobil beton santrali fiyatları beton santralinin sahip olduğu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Beton santralinin özellikleri, aynı zamanda onun üretim kapasitesini de belirleyen özelliklerdir.

Mobil beton santrali fiyatları santralin modeline göre belirlenir. Beton santrali üretici firmaları belli modellerde santraller üretir. Bu modellerin tamamı taşınabilir yapıda olmakla birlikte farklı büyüklüktedir.

Mobil Beton Santrali Fiyatları Ne Kadar?

Hazır beton günümüzde neredeyse tüm yapı ve inşaatlarda kullanılan temel yapı malzemelerinden biridir. Beton, inşaatların sağlam bir yapıda olmasını sağlar. İşlendiği zaman yarı sıvı bir halde olan hazır beton, daha sonra kuruyarak tek parça bir hal alır. Böylece kolayca kullanılabilir ve yapının uzun yıllar ayakta durmasını sağlar.

Hazır beton, beton santrali adı verilen tesislerde üretilir. Beton santralleri hazır beton için gerekli olan malzemeleri bir araya getirir. Ardından bu malzemelerden beton harcı adı verilen karışımı üretir. Hazır beton üretebilmek için kırılmış küçük taş parçaları (agrega), çimento, su gereklidir. Bu malzemeler beton santralinde bir araya getirilir ve beton elde edilir.

Beton santralleri günümüzde farklı yapılarda tasarlanmaktadır. Bunlar;

 • Mobil beton santrali
 • Sabit beton santrali
 • Kompakt beton santrali

Olmak üzere 3 ana gruba ayrılır. Mobil beton santralleri, taşınabilir bir gövde üzerine inşa edilir. Bu şekilde bir tasarıma sahip olmasındaki amaç, santralin istendiğinde başka alanlara kolayca taşınabilmesidir. Mobil beton santrali modelleri ve fiyatları beton santralinin özelliklerine göre değişmektedir. İhtiyacınız olan beton santrali çözümleri için FABO Global ile iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Beton Santrali Fiyatları Ne Kadar?
Mobil Beton Santrali Nedir?

Mobil Beton Santrali Nedir?

Beton santralleri, hazır beton üretimi işleminde kullanılan büyük ölçekli tesislerdir. Beton santrallerinde üretilen hazır beton birçok sektörde temel yapı malzemesi olarak kullanılır. Gün geçtikçe artan insan nüfusuna ve büyüyen şehirleşme oranına bağlı olarak hazır beton ihtiyacı da sürekli artmaktadır. Bundan dolayı inşaat ve yapı sektörüyle birlikte hazır beton sektörü de sürekli artış göstermektedir. Yükselen bu artışı karşılamak için de farklı beton santrali modelleri üretilmektedir. Mobil beton santralleri de bunlardan bir tanesidir. Mobil beton santralleri, sabit beton santrallerinin aksine kolayca kurulumu yapılabilen santrallerdir.

Mobil beton santralleri, mobil bir ana gövde üzerine inşa edilir. Bu sayede bir çalışma alanından başka bir çalışma alanına kolayca nakliye edilebilir. Mobil beton santralleri 30m3/saat, 60m³/saat, 100m³/saat, 120m³/saat, 150m³/saat gibi farklı kapasitelerde dizayn edilebilmektedir. Ayrıca yük hücreleri ve bant – motor kombinasyonlarına göre değerlendirilebilir. Mobil beton santrallerinde redüktör ve elektrik malzemeleri kullanım opsiyonlarına göre marka ve model değerlendirmesi yapılabilir.

Mobil Beton Santrali Avantajları

Mobil beton santralleri, hızlı kurulum ve verimli çalışma sistemlerine göre tasarlanır. ISO 9001 standartlarında üretim yapabilmekte ve genellikle 2 yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır. Mobil beton santrallerinin üretiminden en nitelikli ekipmanlar ve donanımlarla üretim gerçekleştiriliyor. Mobil beton santrallerinin diğer avantajları şu şekildedir;

 • Mobil beton santralleri su ya da karayoluyla kolayca nakliye edilebilir ve kolayca çalışır hale getirilebilir.
 • Her proje sahasının kendine has fiziksel koşulları vardır. Mobil yapılı beton santralleri, farklı yerleşimlere göre yeniden düzenlenebilir.
 • Mobil beton santrallerinin tüm ünitelerinin ayrı ayrı temizlenebilmesi zamandan tasarruf sağlar.
 • Mobil beton santralini kurmak için çok geniş alanlara ihtiyaç yoktur. Küçük ve dar proje sahalarına kolayca kurulabilir.
 • Mobil beton santralleri, pek çok projede kullanılabilecekleri için yatırım maliyetlerini kısa sürede çıkartırlar.
 • Aynı beton santrali kullanılarak sabit beton santrallerinin üretim kapasitesine yakın beton üretimi gerçekleştirilebilir.
 • Tüm aksamlar operatörlerin en verimli şekilde çalışabilmesi için tasarlanmıştır.
 • Satılık mini beton santrali çoğu durumda izin ya da lisanslama gerektirmeden kurulup çalıştırılabilir.
Mobil Beton Santrali Avantajları
FABO Global Mobil Beton Santralleri

FABO Global Mobil Beton Santralleri

FABO Global markası beton santrali ve konkasör tesisi imalatı gerçekleştiren piyasadaki öncü firmalardandır. Bünyesinde ürettiği beton santralleri günümüzde dünyanın farklı kıtalarında kullanılmaktadır. FABO Global tarafından üretilen beton santralleri firmalara önemli avantajlar sunmaktadır. Bunlar;

 • FABO Global beton santralleri FABO mühendisleri tarafından tasarlanmaktadır
 • Tüm beton santralleri yüksek teknoloji kullanılarak üretilir
 • Uzun yıllar herhangi bir problem yaşanmadan kullanılabilir
 • Firmalar FABO’nun servis ve yedek parça hizmetinden yararlanabilir
 • Firmalara uygun maliyetlerle beton santrali kurumuna imkân verir

FABO Global birlikte çalıştığı firmaların ihtiyaçlarına göre farklı çözümler sunar. Anahtar teslim beton santrali kurulumu yapan FABO Global, ücretsiz danışmanlık hizmeti de vermektedir. İhtiyaç duyduğunuz tüm beton santrali çözümleri için FABO Global ile iletişime geçebilirsiniz.

Menü