İnce malzemelerin üretilmesi gerektiğinde, tersiyer kırıcı kullanılır. Bu makineler ile darbeli kırıcı işlemi ile ince malzemeler üretilir.

Tersiyer kırıcı, birincil aşama olan primer kırıcılar ve ikinci aşama olan sekonder kırıcılar olan işlev gören makinelerdir. Peki, tersiyer kırıcının çalışma prensibi nedir? Tersiyer kırıcı nasıl çalışır? İşte merak ettiğiniz çalışma prensibi…

Tersiyer Kırıcı Nasıl Çalışır?

Çalışma prensibi olarak makinelerin ters çalışma prensibi ile hareket etmesi gibi bir anlam çıkarılabiliyor. Ancak bu şekilde bir çalışma prensibi yok. Direkt olarak tersiyer kırıcılar elek üstü malzemelerin, yüksek bir hızla dönen rotor üzerinde kırıcı paletler yer alıyor. Rotor üzerinde olan bu kırıcı paletler ile ince malzemeler üretilmesi istenen zamanlar kullanılır. Makine ile farklı malzemelerden direkt olarak ince malzemelerin – ihtiyaç duyulan malzemelerin üretilmesi sağlanır.

Çalışma prensibi kolay olan bu makineler, aynı zamanda üretim açısından da son derece avantajlıdır. Düşük maliyetli olduğundan gönül rahatlığı ile tercih edilebiliyor. Dönen rotorlara bakıldığında her iki tarafta kullanılıyor olduğundan, iki yüzü de kullanılan avantajlı bir makine olduğu söylenebilir. Özel tasarlanmış olan çarpma tokozlar ile yüksek bir hızda dönen rotorlar pudra oranı düşük olan kum sağlama oranı ise yüksek olan makinelerdir. Bu sayede kolay bir şekilde küçük malzemelerin üretilmesi için de kullanılabilir. Genel olarak elek üstü malzemelerin yeniden işlenmesi için son derece avantajlı olan bir makine olduğunu söyleyebiliriz.

Tersiyer Kırıcı Kullanım Alanları Nedir?

Çalışma prensibi son derece avantajlı şekilde sunulmuş olan bu makinenin kullanım alanları nelerdir? Peki, ne tür alanlarda kullanılarak, bu alanda kişilere avantaj sunar? Çeşitleri var mıdır? Tüm bunları göz önünde bulundurarak, kırıcı kullanım alanlarının neler olduğu ifade ediliyor.

  • Maden firmaları
  • Konkasör imalatı yapan firmalar
  • Kırıcı imalatı yapan firmalar
  • Ekipman üreten firmalar

Gibi farklı alanlarda firmaların tercih ettiği makineler arasındadır. Kullanım alanı ilk zamanlarda geniş değildi. Sadece birkaç maden firmasında kullanılıyordu. Ancak gelişen sanayi – inşaat sektörü ile birlikte, üretimi de avantajlı şekilde hızlandıracak olan bu makinenin kullanımının bir ihtiyaca dönüşmüş olduğunu söyleyebiliriz.

Avantajlı Kullanım;

Tersiyerin avantajlı şekilde kullanılması ise direkt olarak çeşitleri üzerinden seçim yapmanız ile olacak. Bakıldığında genel oalrak hem taşıma hem de sunmuş olduğu hizmet açısından en avantajlı olanı belirlenmiştir. Sizin yapılacak olan çalışmanız, kullanılan olan alan ve sektör üzerinden inceleme yaparak seçiminizi belirlemeniz en doğrusu olacak. Mobil tersiyer kırıcı bu anlamda son derece avantajlı bir hizmet almanızı sağlar. Taşınması kolay olan, direkt olarak ihtiyaç duyulan alana getirilen bir makine ile işlemlerin gerçekleşmesi sağlanıyor. İletişime geçerek bilgi alabilir, bu alanda sunulan hizmeti değerlendirebilirsiniz. Anında erişimin olduğu, bilgi verilerek ulaştırılmasının kolay şekilde gerçekleşeceği gibi detayları öğrenebilirsiniz.

Menü