Taşınabilir Beton Santrali

Taşınabilir beton santrali ve ekipmanları konusunda lider FABO, müşterilerini kurulumu kolay ve her ortama adapte olabilen mobil santrallerle buluşturuyor. Mobil beton tesisleri sayesinde kârlarını arttırmalarını ve verimliliği daima en yüksek seviyede tutmalarını sağlıyor.

Taşınabilir beton santrali ve sabit beton santrali üreticileri arasında, geniş AR-GE çalışmalarıyla ön plana çıkan FABO, beton endüstrisinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak beton santrali ve ekipmanları üretiyor. Hem farklı hacimlere sahip projeler için özel olarak tasarlanmış ürünleriyle hem de uygun fiyatlarıyla öne çıkıyor.

FABO Taşınabilir Beton Santrali

FABO’nun taşınabilir beton santrali modelleri, yüklenici firmaların kısa zaman dilimi içerisinde aksiyon almalarını sağlıyor. Bu sayede planlama ve kurulum gibi vakit kaybına yol açan faktörleri devre dışı bırakıyor.

FABO’nun mobil beton santrali çözümleri çevre üzerindeki etkiyi azaltması açısından da benzerlerinin bir adım ilerisinde duruyor.

Taşınabilir beton santralinin avantajları saymakla bitmez! Bunlardan bazıları:

  • Tamamen kendi kendine yeterli olacak şekilde tasarlanmıştır. Ekstra güç kaynağına ihtiyaç duymaz.
  • İş sahasında minimum alan kaplar ve her türlü ortama kolayca ayak uydurur.
  • Bir gün gibi kısa bir süre içerisinde kurularak faaliyete başlayabilir.
  • 30m3 – 150m3 arasında değişen kapasite seçenekleriyle her projeye uygundur.
  • Yakıt, iş gücü ve ekstra ekipman maliyetini azaltır.

Mobil Beton Santrali Bileşenleri Nelerdir?

Mobil beton karıştırma tesisi içerisinde, bir sabit beton santralinde bulunan tüm teçhizat bir arada bulunur. Bu teçhizat ve sistemler şunlardır:

  • Beton mikseri: Beton santralinin en önemli parçasıdır. Pan Mikser ya da Çift Milli Mikser seçenekleriyle üretilen mobil santraller, ıslak, kuru ya da agrega betonlarından hangisi karıştırılacaksa ona göre seçilmelidir.
  • Tartı sistemi: Üretim maliyetleri üzerinde çok önemli bir etkiye sahip olan tartı sistemi, aynı zamanda betonun ne kadar kaliteli olacağını da belirler. Tartım sisteminin elektronik terazi ve bilgisayar sistemiyle denetlenmesi önemlidir.
  • Taşıma sistemi: Hazne ve bantlı tip olmak üzere iki farklı taşıma sistemi vardır. Bantlı taşıma sistemi yüksek kapasiteli olması bakımından daha çok tercih edilmektedir. FABO taşınabilir beton santrali hazneli ve bantlı olmak üzere farklı taşıma tiplerinde seçilebilmektedir.
  • Depolama sistemi: Genelde silo olarak tabir edilen depolama sistemi su geçirmez ve kaliteli çelik malzemeden yapılmıştır.
  • Kontrol sistemi: Tüm üretim sürecini kontrol etme imkanı sağlayan, hem iş gücü giderlerini azaltan hem de kalite kontrol mekanizmasını kolaylaştıran sistemdir.
Menü