Taş Kırma Üreticisi

Taş kırma tesisi üreticisi inşaat ve yapı sektörünün ihtiyaç duyduğu çeşitli boyutlardaki maden ve cevherlerin imalatını gerçekleştiren makine ve ekipmanları üreten firmalardır.

Taş kırma tesisi üreticisi firmalar tarafından yapılan veya ithal edilen tesislerin diğer adı konkasör tesisidir ve bu tesisler taş ocaklarında çıkarılan malzemelerin kırılmasında, elenmesinde ve yıkanmasında kullanılır.

Taş Kırma Tesisi Üreticisi Firmalar

Taş kırma (konkasör) tesisi; maden kırma sahaları, taş ocakları, agrega tesisleri, her türü altyapı çalışmaları, karayolları yapımı, hızlı tren ve metro inşaatı, enerji santrali tesisi gibi alanlarda ihtiyaç duyulan temel yapı malzemesinin üretimi için gerekli tesislerdir. Yapılacak inşaatın yapısına göre ihtiyaç duyulan her boyutta taş veya agrega üretimi yapılan taş kırma ve eleme tesisleri birçok işlemi birlikte yapan kompakt makinalar bütünüdür.

Konkasör tesisleri, hem yaptıkları işin önemi hem de büyük ve güçlü makinalar bütünü olması sebebiyle yapı sektöründe faaliyet gösteren şirketler için temel ve önemli tesislerdir. Bu yüzden konkasör tesisi üreticisi firmaların seçimi de bu ölçüde önemlidir. Çünkü, konkasör tesisi kurulumu uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Tesisin yapılacağı saha, üretilmek istenen cevher, ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanların özellik ve kapasiteleri detaylı bir incelemenin sonunda belirlenmelidir.

Konkasör Çeşitleri

Konkasörler (Taş kırma ve eleme tesisi) temel yapı çeşitlerine göre ikiye ayrılmaktadır. Mobil ve sabit olmak üzere iki farklı yapıda olan konkasör tesislerinin öne çıkan farklı özellikleri bulunmaktadır.

  • Sabit Konkasör Tesisi: Bu tesisler maden sahasının bulunduğu alana kurulur ve yapıları sabittir. Yüksek kapasitede üretim yapan firmalar için ideal olan sabit konkasörler önemli ölçüde kârlılık sağlarlar.
  • Mobil Konkasör Tesisi: Bu tesisler ise mobil bir gövde üzerine tasarlandıkları için taşınma, kurulum ve montaj kolaylığıyla ön plana çıkmaktadır. Gezici iş sahalarında veya kısa süreli projelerde faaliyet gösteren firmaların en çok tercih ettiği konkasör tesisidir. Kolay nakliye ve kurulum özellikleri sayesinde şirketleri yüksek maliyetlerden kurtarırlar.

FABO Taş Kırma Tesisi

Taş kırma ve eleme tesisleri büyük projeler için kullanılan, yüksek maliyetli tesislerdir. Bu yüzden konkasör ihtiyaçlarında tecrübeli ve güvenilir bir markayla çalışmak önemlidir. Biz FABO Makine olarak, sektördeki uzun yıllarımız ve büyük yatırımlarımızla iş ortaklarımızın tüm ihtiyaçlarına hızlı ve akılcı çözümler üretme çabası içindeyiz. Konkasör tesis ve ekipmanlarıyla ilgili tecrübelerimizden yararlanmak veya ihtiyaç duyduğunuz ürün/hizmet ile ilgili bilgi almak isterseniz her kanaldan biz ulaşmanız yeterli.

Menü