Sekonder Kırma Eleme Tesisi Nedir?

Sekonder kırma eleme tesisi nedir? Kırma ve eleme tesisleri elde edilmek istenen malzemenin yapısına göre belirlenen tesis türlerinden biridir.

Peki, sekonder kırma eleme tesisi nedir? Premier, sekonder ve tersiyer olarak adlandırılan tesis tipinden biri olan sekonder kırma ve eleme tesisi taş ocakları, maden sektörü ve endüstriyel tesislerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin elde edilmesi için tasarlanmıştır.

Sekonder Kırma Eleme Tesisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir kırma eleme tesisi (konkasör tesisi) genel olarak Kırıcı (Premier Kırıcı, Sekonder Kırıcı, Tersiyer), Besleyici (Bunker), Konveyör Bantlar ve Titreşimli Elek parçalarından oluşur. Konkasör tesislerinin önemli parçalarından olan sekonder kırıcı; kireçtaşı, dolomit, granit ve bazalt gibi yüksek ve orta sertlikteki madenlerin işlenmesinde kullanılır. Sekonder kırıcılar malzemeyi asfalt ve beton agregası olacak boyuta getirir. Birincil kırma işlemini yapan çeneli kırıcılardan elde edilen kaba malzeme sekonder kırıcılarda istenilen büyüklüğe getirilir.

Farklı sektörlerde de kullanılacak malzemenin işlendiği sekonder kırıcılar, içerisindeki vurucu paletlerin taşlara çarpması ve kırıcı çubuklarla da bu parçaları etrafa savrulması prensibi ile çalışır. Bu işlem sürekli tekrarlanarak 200 – 400 mm boyutunda ufaltılmış malzeme elde eder.

Sekonder Kırma Eleme Tesisi Avantajları

Malzeme küçültme oranı ve kapasitesi yüksek bir tesis olan sekonder kırma eleme tesisi, sahip olduğu teknik ve donanımsal özelliklerle firmalara önemli avantajlar sağlamaktadır.

  • Yüksek oranda malzeme küçültme
  • Düşük yatırım maliyeti
  • Kolay montaj ve demontaj yapı
  • Yüksek çalışma kapasitesi
  • Düşük giderli kolay bakım özelliği
  • Hidrolik yapı
  • Aşınmaya dayanıklı astar plaklar

FABO Sekonder Kırıcı

FABO mühendisleri tarafından son teknoloji üretim ekipmanları kullanılarak üretilen sekonder kırıcılar orta ve yüksek sertlikteki malzemeleri kolaylıkla işleyecek şekilde tasarlanmıştır. Aşınmaya karşı dayanıklı olacak şekilde dizayn edilen kırıcılarımız, hidrolik ayar sistemi sayesinde kolay montaj ve demontaj imkanı sunar. Aynı şekilde makinenin temizlik ve bakımı kolay ve uygun maliyetli olacak şekilde üretilmiştir.

Alanının öncü firması olan FABO, sekonder darbeli kırıcı modellerini en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır. Firmamız, sekonder kırıcıların üretim, montaj ve bakımını sizlere en özel fiyatlarla sunup ürün satışı, sonrası, destek ve her türlü konuda iş ortaklarına destek olmaktadır. Tüm ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü