Çeneli Kırıcı Fiyatları

Çeneli kırıcı fiyatları kırıcının sahip olduğu farklı özelliklere göre değişkenlik gösterir. Çeneli kırıcıların kullanılacağı sektör, elde edilmek istenen malzemenin boyutu ve işlenecek madde gibi etmenler fiyatları belirleyen faktörlerdir.

Ayrıca, çeneli kırıcı fiyatları kırıcının mobil veya sabit olmasına ve primer yada sekonder olarak kullanılmasına göre de farklılık gösterebilir.

Çeneli Kırıcı Fiyatları Ne Kadar?

Çeneli kırıcı, maden ve yapı sektörünün ihtiyaç duyduğu küçük boyuttaki yapı ve dolgu malzemelerinin üretimi için gerekli olan kırma eleme tesislerinin önemi ekipmanlarındandır. Malzemeyi sabit veya hareketli yapıdaki çenesinde sıkıştırıp kıran çeneli kırıcılar, daha çok granit, bazalt, kalker, kuvarsit, kumtaşı, mermer gibi sert madenlerin kırılarak bir sonraki kırma eleme aşamasına geçmesinde kullanılır.

Kalker gibi yumuşak yapıdaki madenlerden granit – bazalt gibi çok sert yapıdaki madenlere kadar gerekli tüm sertlikteki malzemeyi kırma gücüne sahip çeneli kırıcılar hidrolik asistan sistemiyle gerekli çene açıklığı ayarları kolayca yapılabilmektedir. Tüm bu etkenlere ek olarak kırıcının taşınabilir veya sabit yapıda olması da fiyatını belirleyen etmenlerdendir.

Mobil Çeneli Kırıcı

Mobil çeneli kırıcılar yaygın olarak agrega üretimi yapan taş ocaklarında ve geri dönüşüm uygulamalarında tercih edilmektedir. Hareket kabiliyetine sahip paletli versiyonları da bulunan mobil çeneli kırıcılar, madencilik sektöründe birincil kırma işlemi de gerçekleştirebilme gücüne sahiptir. Taşınabilir çeneli kırıcılar, mobil yapıları sayesinde firmaları fazla nakliye ve montaj masraflarından kurtarır. Böylece zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanır.

Sabit Çeneli Kırıcı

Sabit bir gövde üzerine oturtulan ve sac konstrüksiyon malzemeden yapılan çene bölümüne sahip çeneli kırıcı türüdür. Farklı güçte ve büyüklükte modelleri bulunur. Sabit yapılarıyla oldukça yüksek üretim kapasitesine sahip bu kırıcılar yüksek kapasitede çalışan tesisler için idealdir. Oldukça güçlü ve sağlam olan sabit çeneli kırcıların pitman bölümü çelik dökümden imal edilir. Kırıcı çene kısmında ise magnezyum veya krom alaşımlı çelik döküm kullanılır.

FABO Çeneli Kırıcı Fiyatları

17 yıllık sektör tecrübesi ve alanında uzman mühendis kadrosuyla firmaların ihtiyacı olan kırma eleme tesisi (konkasör), beton santrali, plent tesisi üretiminde lider olan firmamızdan ihtiyaç duyduğunuz tüm ürün ve hizmetler için iletişime geçebilirsiniz.

Menü