Satılık konkasör tesisi sıfır veya ikinci el taş kırma ve eleme tesisleri olarak satışı yapılan tesislerdir. Taş kırma ve eleme tesisleri fiyatları birçok farklı etmene göre belirlenir. Konkasör tesisinin markası, tedarikçi firması, tesisin modeli ve özellikleri taş kırma ve eleme tesislerinin maliyetini belirleyen önemli unsurlardır.

Satılık konkasör tesisi fiyatları, mobil konkasör tesisi veya sabit konkasör tesisi olmak üzere iki farklı seçenekte incelenmektedir. Taş kırma ve eleme tesislerinin maliyetini belirleyen en önemli etmenlerden bir tanesi de tesisin yapısıdır. Taş kırma ve eleme tesisleri mobil ve sabit olmak üzere iki ana gruba ayrılır.

Sahibinden Satılık Konkasör Tesisi

Konkasör tesisi olarak da bilinen taş kırma ve eleme tesisleri hazır beton üretimi için gerekli olan agreganın üretildiği tesislerdir. Agrega, iri boyutlu bazı taş parçalarının birkaç işlemden geçirildikten sonra küçük parçalara ayrılması sonucu oluşan malzemedir. Agrega, hazır betonun temel malzemesini oluşturur. Hazır beton da günümüzde yapı ve inşaat sektörünün ana malzemelerindendir. Bu yüzden konkasör tesisleri yapı ve inşaat sektörlerinin temel malzemesini üretir.

Taş kırma ve eleme tesisleri uzun yıllar işlem yapabilen oldukça dayanıklı üretim merkezleridir. Bir kere satın alındıktan sonra uzun yıllar kullanılabilen konkasör tesisleri bir yatırım aracı olarak da işletilebilir. Konkasör tesisleri, bir süre kullanıldıktan sonra firma tarafından satışa çıkartılabilmektedir. Biz FABO Global olarak konkasör tesisi konusunda firmalara ihtiyaç duydukları her alanda destek veren bir markayız. FABO Firmaların sıfır konkasör tesisi veya ikinci el konkasör tesisi ihtiyaçlarına tek elden çözüm üretebilmektedir. Uygun maliyetli anahtar teslim çözümler için FABO ile iletişime geçebilir, merak ettiğiniz konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sahibinden Satılık Konkasör Tesisi
Sıfır Konkasör Tesisi

Sıfır Konkasör Tesisi

Agrega üretimi yapan veya hazır beton üretmek için agrega ihtiyacı duyan firmaların değerlendirebileceği iki seçenek bulunur. Bunlar sıfır (Kullanılmamış) konkasör tesisi ve ikinci el konkasör tesisidir. Sıfır konkasör tesisleri, üretici firma tarafından kendi markasıyla üretilen tesislerdir. Sıfır konkasör tesisi ayrıca tedarikçi firmadan da temin edilebilir. Sıfır konkasör tesisi firmalara önemli avantajlar sağlayabilmektedir. Bunların başlıcaları şunlardır;

 • Uzun yıllar sorunsuz ve masrafsız bir şekilde çalışırlar
 • Tüm parça ve aksamları garanti kapsamındadır
 • Nakliye ve montaj işlemleri tedarikçi firma tarafından yapılır
 • En son teknolojik imkânlar kullanılarak üretilmektedir
 • Yüksek performansta işlem yaparlar

Otomasyon sistemi sayesinde kolay bir kullanıma sahiptir

İkinci El Konkasör Tesisi

Konkasör tesisi ihtiyacı bulunan firmaların değerlendirebileceği bir diğer seçenek de kullanılmış konkasör tesisidir. Konkasör tesisleri, uzun yıllar çalışabilen birer üretim fabrikası olarak düşünülebilir. Bu yüzden konkasör tesisi tasarlanırken tesisin sağlamlığı ve dayanıklı olması temel önceliklerdendir. Konkasör tesisleri yıllar boyunca çalışabilirken bazı durumlarda kullanıldığı proje daha kısa dönemli olabilmektedir. Firmalar da proje bitimi sonunda tesisi satışa çıkarabilir. İkinci el olarak satışa çıkartılan tesisler önemli avantajlar sunabilmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Sıfır konkasör tesisine oranla daha uygun maliyetlidir
 • Bu sayede firmaların yatırım maliyetini düşürür
 • Proje bitiminde tekrar satışa çıkartılabilir
 • Gerekli bakım ve tamirleri yapıldığı taktirde iyi performans gösterirler
 • Firmanın ihtiyaç duyduğu agregayı daha uygun maliyetlerle üretilmesini sağlar
İkinci El Konkasör Tesisi
Konkasör Tesisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konkasör Tesisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konkasör tesisleri, firmaların uzun dönemli düşündükleri yatırımlardır. Bu yüzden konkasör tesisi alırken uzun dönemli planlama yapmak gerekir. Yüksek maliyetlere kurulabilen konkasör tesislerinden maksimum verim alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bunlar;

 • Konkasör tesisinin markası, yani üretici firması iyi araştırılmalıdır
 • Üretici firmanın kullandığı teknolojiler, üretim modellerine bakılmalıdır
 • Üretici firmanın referansları incelenmelidir
 • Markanın ürettiği konkasör tesisi modelleri ve özellikleri detaylı olarak incelenmelidir
 • Onlarca model arasından projenize en uygun tesisin hangisi olduğu tespit edilmelidir
 • Tedarikçi firmanın nakliye, montaj ve demontaj gibi hizmetlerinin olup olmadığına bakılmalıdır
 • Firmanın sektördeki yeri ve güvenilirliği incelenmelidir

Satılık Konkasör Tesisi Fiyatları

FABO Global uzun yıllardır sadece konkasör tesisi ve beton santrali alanında hizmet veren ve bu alanda uzmanlaşmış bir firmadır. Firmanın ürettiği tüm ürünler, kendi mühendis kadrosu tarafından tasarlanmaktadır. Günümüzde dünyanın farklı kıtasında FABO Global ürünleri güvenle kullanılmaktadır. FABO, birlikte çalıştığı iş ortaklarına anahtar teslim çözümler üretmekle birlikte danışmanlık ve servis gibi birçok avantaj sunmaktadır.

FABO Global sabit konkasör tesisi ve mobil konkasör tesisi çözümleriyle sektördeki öncü firmalardandır. Konkasör tesisi fiyatları da tesisin yapısına, özelliklerine ve modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat FABO farklı model ve fiyat seçenekleriyle firmalara birçok seçenek sunabilmektedir. Konkasör tesisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için FABO Global ile iletişime geçebilirsiniz.

Menü