Satılık İkinci El Mobil Kırıcı

Satılık ikinci el mobil kırıcı yapı sektörü, inşaat sektörü ve hazır beton üretimi için gerekli olan konkasör tesislerinde kırma işlemini yapan makinelerin ikinci el olarak temin edilmesidir.

Satılık ikinci el mobil kırıcı gibi konkasör tesislerinin tüm makine ve ekipmanları uzun yıllar sorunsuz çalışabilme kabiliyetine sahip olduğu için alındıktan sonra da uzun zaman kullanılabilmektedir. Kendisine has avantajlar sunan ikinci el kırıcılar firmalara önemli imkânlar sunmaktadır.

Satılık İkinci El Mobil Kırıcı Nedir?

Konkasör tesisleri olarak da bilinen taş kırma ve eleme tesisleri agrega üretimi için tasarlanan büyük çaplı tesislerdir. Agrega, büyük boyuttaki taşların parçalanması sonucu hazır beton olarak veya yapılarda dolgu malzemesi olarak kullanılır. Yapı ve inşaat sektörünün temel malzemesi olan agregaların üretimi de ancak konkasör tesisleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Konkasör tesisleri de mobil konkasör tesisi ve sabit konkasör tesisi olarak iki farklı yapıda tasarlanmaktadır.

Mobil konkasör tesisi, sabit konkasör tesisleriyle aynı işleve sahip olmakla birlikte; kolay taşınabilir bir tasarıma sahip tesislerdir. Tesisin tüm ekipmanları da aynı şekilde mobil yapıda tasarlanır. Mobil konkasör tesislerinde taşları kırma işlevini yerine getiren kırıcılara da bu yüzden mobil kırıcı adı verilmektedir. Mobil kırıcılar aşınmalara, darbelere ve coğrafi koşullara karşı oldukça dayanıklı bir yapıda tasarlandıkları için bu makinelerin ikinci el piyasası da bulunmaktadır. İkinci el mobil kırıcılar, firmalara önemli avantajlar sağlayabilmektedir.

Satılık İkinci El Mobil Kırıcı Nedir?
İkinci El Mobil Kırıcı Özellikleri

İkinci El Mobil Kırıcı Özellikleri

Kırıcılar, taş kırma ve eleme tesislerinin en önemli ekipmanlarından biridir. Henüz işlenmemiş iri boyutlu taşlar, kırıcılarda işlem yapıldıktan sonra agrega boyutuna gelerek farklı boyutlarda sınıflandırılırlar. Piyasada temelde aynı işlemi yapan farklı kırıcı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar;

 • Dik milli kırıcı
 • Çeneli Kırıcı
 • Darbeli kırıcı
 • Tersiyer kırıcı
 • Konik kırıcı

Seyyar yapıda tasarlanan mobil kırıcılar sıfır kırıcı modelleriyle aynı işlevi yerine getirirler. Daha uygun maliyetlerle temin edilebilen ikinci el kırıcılar yüksek kapasitede kırma işlemi yapabilen, uzun yıllar kullanım imkânı sunan ekipmanlardır.

İkinci El Mobil Kırıcı Avantajları

Konkasör tesislerinde en önemli görevlerden birini kırıcılar üstlenir. Elde edilen agreganın kalitesini belirleyen etmenlerden en önemlilerinden biri de tesiste kullanılan kırıcının kalitesidir. İkinci el mobil kırıcılar bu bağlamda kullanıcı firmalara önemli avantajlar sağlamaktadır.

İkinci el mobil kırıcıların sunduğu avantajların başlıcaları şu şekildedir;

 • Sıfır kırıcılara göre daha uygun maliyetlidirler
 • Firmaları fazla maliyetlerden kurtarırlar
 • Kolay nakliye edilebilme özelliği sayesinde ulaşım ve nakliye giderlerini düşürürler
 • Yüksek performansta işlem yapabilirler
 • Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işlem yapabilirler
 • Kısa dönemli projeler için firmalara kârlılık sağlar

İkinci El Mobil Kırıcı Nerelerde Kullanılır?

Mobil kırıcılar günümüzde hemen her coğrafyada işlem yapabilen güçlü makinelerdir. Kolay nakliye edilebilmeleri sayesinde aynı firma tarafından farklı proje sahalarında da kullanıma elverişli olan ikinci el mobil kırıcıların en çok tercih edildiği alanlar şunlardır;

 • Kısa dönemli projeler için alınan ikinci el kırıcılar proje bitiminde tekrar satışa çıkartılabilir, böylece firmaya önemli bir maliyet avantajı sağlar
 • Gezici projelerde projenin olduğu alana kolayca nakliye edilebilir
 • Küçük ve orta büyüklükteki inşaat veya yapıların bulunduğu alanlarda tercih edilir
 • Maden alanlarında ve dere yataklarında kullanılabilir

FABO İkinci El Mobil Kırıcı

FABO Global markası uzun yıllardan beri konkasör tesisi ve beton santrali üretimi gerçekleştiren sektördeki önemli bir markadır. Tüm ürünlerini kendi mühendis kadrosuyla imal eden, hem sektöre hem de ar-ge çalışmalarına önemli yatırımlar yapmaktadır. Firmaların tüm konkasör tesisi ihtiyaçlarına pratik ve uygun çözümler sunan FABO, firmalara ikinci el konkasör tesisi ve ikinci el kırıcı hususunda da destek olmaktadır.

Bugün, dünyada konkasör tesisi sektöründe önemli bir yere sahip olan FABO tüm dünyada tanınan bir üretici markadır. Bu yüzden ikinci el konkasör tesisi ve ikinci el kırıcı konusunda da geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. İkinci el kırıcı ihtiyaçlarınız için FABO ile iletişime geçebilir konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İkinci El Mobil Kırıcı Nerelerde Kullanılır?
FABO İkinci El Mobil Kırıcı Avantajları

FABO İkinci El Mobil Kırıcı Avantajları

Genelde konkasör tesislerinin özelde de mobil kırıcıların kalitesini ve ne kadar zaman sorunsuz bir şekilde işlem yapabileceğini belirleyen en önemli kriter o tesisin markasıdır. FABO marka kırıcı tesisleri de uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kırma işlemi yapabilecek ve olası aşınmalara karşı dayanıklı bir yapıda tasarlanır.

FABO ikinci el kırıcılar firmalara önemli avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan bazıları;

 • FABO ikinci el kırıcılarının yine FABO mühendisleri tarafından tüm bakım ve tamir işleri yapılarak satışa sunulmaktadır
 • Uzun yıllar hiçbir problem yaşanmadan kullanılabilir
 • Firmalar FABO’nun servis ve yedek parça hizmetinden yararlanabilir
 • Güvenli ve bilinen bir markadan temin etmenin rahatlığını sağlar

Satılık İkinci El Kırıcı Fiyatları

Taş kırma ve eleme tesisleri de mobil kırıcılar da ihtiyaca göre farklı kapasitede ve modellerde tasarlanmaktadır. Hem çıkartılan madenin türü hem de elde edilmek istenen agreganın özellikleri kırıcının seçimi konusunda oldukça önemlidir.

İkinci el mobil kırıcının fiyatını belirleyen şey de kırıcının modeli ve kapasitesidir. FABO Global tarafından farklı özelliklerde birçok ikinci el kırıcı satışı yapılmaktadır. Firmanızın ihtiyacı olan kırıcı modelleri ve ikinci el kırıcı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü