Küçük Taşınabilir Çeneli Kırıcı

Küçük taşınabilir çeneli kırıcı kırma eleme tesislerinin temel ekipmanlarındandır, birincil kırıcı sekonder kırıcı olarak kullanılır. Farklı boyutlarda tasarlanabilen çeneli kırıcılar mobil yapılarıyla pek çok avantaja sahiptir.

Daha çok maden ve taş ocaklarında kullanılan küçük taşınabilir çeneli kırıcı her sertlikteki taşları ve madenleri kırıp istenilen boyutlarda parçalamak için tasarlanmıştır.

Küçük Taşınabilir Çeneli Kırıcı Nedir?

Bu kırıcılar güçlü kırma ve parçalama özellikleri sayesinde dere yataklarından alınan sert yapıdaki malzemeleri, granit ve bazalt gibi kırılması zor taşları kolayca parçalayabilmektedir. İşlenmek istenen malzemeyi sabit ve hareketli çenesine alan çeneli kırıcı eliptik hareketlerle malzemeyi sıkıştırıp kırarak daha küçük boyutlara getirir.

Premierin yanında sekonder seçenekleri de bulunan küçük çeneli kırıcılar her kapasitede işlem yapma özellikleri, nakliye ve bakım kolaylığı gibi avantajlarıyla firmaların gider maliyetlerini düşürmektedir.

Taşınabilir Çeneli Kırıcı Ekipmanları

Boyutlarının küçük olması ve nakliyesinin kolay olması sebebiyle mobil kırma – eleme ve madencilik sektöründe çok tercih edilen Taşınabilir Mobil Kırıcılar şu ekipmanlardan oluşur:

Çeneler

Sabit ve hareketli olmak üzere iki bölümden oluşur. Malzemelerin parçalanması bu kısımda gerçekleştiği için en çok aşınma bu kısımlarda meydana gelir. Bu yüzden manganlı çelikten döküm olarak imal edilir ve bir tarafı aşınınca diğer yüzü kullanılabilir.

Mesnet Plakası

Tahrik sisteminin güvenlik ve emniyetini sağlamak ve çenelere ekstra parçalama kuvveti sağlamak üzere iki görevi vardır. Eksantrik şaft döndüğünde; emniyet plakası, pitman ve hareketli çenenin aşağı doğru kırma hareketi yapmasını sağlar.

Yan Astar Plakaları

Yan astarlar, sabit çeneyi olması gereken yerde tutar ve kırıcı odasını oluşturur. Aşınmaya dayanıklı manganlı çelik dökümden elde edilir. Gövde üzerine vidayla bağlanan plakalar aşınma durumunda kolayca değiştirilebilir.

Kırıcı Gövdesi

Kırıcıya yüklenen basıncı en aza indirgemesi için düşük karbonlu çelikten imal edilir.

Mil ve Rulmanlar

Mil, malzemenin çenenin altına doğru hareket etmesini sağlar. Isıl işlemden geçirilmiş çelikten üretilir. Rulmanlar ise pitman miline optimal güç verilmesini sağlayarak makinanın bakım zamanını uzatır.

FABO Çeneli Kırıcı

İşletmenizin ihtiyaç duyacağı çene kırıcı makinelerine en uygun fiyatlarla firmamızdan ulaşabilirsiniz. Çeneli kırıcılar hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Menü