Konkasör tesisi yedek parça kırma ve eleme tesisleri için çok önemlidir. Taş kırma ve eleme tesisleri uzun yıllar kullanılan büyük üretim tesisleridir. Bu tesislerde üretimin sürekli olarak devam etmesi için makine ve ekipmanların herhangi bir arıza durumunda hemen onarılması gerekir.

Konkasör tesisi yedek parça ve teknik servis hizmeti, taş kırma ve eleme tesislerinin kısa sürede onarılması için gereklidir. Teknik bir arıza sebebiyle üretimin durması firmanın işlerinin yavaşlamasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden en kısa sürede gerekli parçaların temin edilmesi gerekir.

Konkasör Tesisi Yedek Parça Hizmeti

Taş kırma ve eleme tesisi olarak da bilinen konkasör tesisleri agrega üretiminin yapıldığı büyük tesislerdir. Bu tesislerde sert yapıdaki granit, bazalt, dere malzemesi, kalker, kireçtaşı gibi taşların kırılmasını sağlar. Konkasör tesisinde işlenen taşlar küçük boyutlara getirilir. Agrega adı verilen bu küçük boyutlu taş parçaları yapı ve inşaat sektörünün temel malzemesini oluşturur. Özellikle hazır beton üretimi, yol yapımı ve baraj inşaatı gibi alanlarda çok kullanılır. Bu yüzden konkasör tesisleri birçok sektörü besleyen temel inşaat malzemesinin üretildiği tesistir.

Konkasör tesisleri uzun yıllar yüksek performansta çalışabilen dayanıklı makinalardan oluşur. Sürekli üretim yapabilme yeteneğine sahip olan bu tesisler bir fabrika gibi sürekli olarak agrega üretir. Konkasör tesisinin kapasitesine göre kaç saatte ne kadar agrega üretebileceği kolayca hesaplanabilir. Fakat uzun yıllar işlem yapan tesislerde bazen arıza gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Böyle durumlarda arızanın en kısa sürede giderilmesi önemlidir. Çünkü arıza giderilene kadar üretime ara verilmesi gerekebilir. Bu noktada da teknik destek almak gerekir. Genellikle konkasör tesisi üreticilerinden alınan teknik destek hizmeti kadar yedek parça temini de sorunun çözümü için gereklidir.

Konkasör Tesisi Yedek Parça Hizmeti
Konkasör Tesisi Teknik Destek

Konkasör Tesisi Teknik Destek

Konkasör tesisleri kesintisiz olarak çalışabilen tesislerdir. Ayrıca bir konkasör tesisi kurulduğu alanda yıllar boyunca üretim yapabilirler. Herhangi bir arıza durumunda üretim durabilir ve firmanın üretim maliyetleri artabilir. Bu yüzden arıza ne kadar kısa sürede tamir edilirse, tesis o kadar sürede tekrar üretim yapabilir hale gelir. Konkasör tesisi kullanan firma için teknik destek bu noktada öne çıkar. Konkasör tesisi üreten firmaların sunduğu teknik destek biriminin hemen arızaya müdahale etmesi gerekir.

Teknik destek ekibi öncelikle arızanın nereden kaynaklandığı bu tespit eder. Sonrasında gerekli bakım ve tamir işlemleri gerçekleştirilir. Eğer arızanın sebebi konkasör tesisindeki bir parça ise bu parçanın da temin edilmelidir. Sorunlu parça yenisiyle değiştirildikten sonra konkasör tesisi tekrar üretim yapmaya başlayabilir. Tesislerdeki üretimin devamlılığının sağlanması için yedek parça ve teknik destek son derece önemlidir. Konkasör tesisi satın alırken firmanın teknik destek ve yedek parça hizmeti verdiğine dikkat edilmelidir.

Taş Kırma ve Elem Tesisi Orijinal Yedek Parça

Taş kırma ve eleme tesisleri dünyada belli başlı üretici firmalar tarafından tasarlanır. Her üretici marka kendine has bir teknoloji ve tasarım kullanır. Konkasör tesislerinde oluşan herhangi bir arızanın giderilmesinde de markanın kendi üretimi olan orijinal yedek parçalar kullanılmalıdır. Orijinal yedek parçalar makinenin diğer parçalarıyla %100 uyumludur. Böylece tesisin performansının düşmesini engeller. Taş kırma ve eleme tesislerinde orijinal yedek parça kullanmak birçok avantaj sağlar. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  • Konkasör tesisinin performansı düşmez
  • Tesis uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabilir
  • Tesisin diğer parçalarıyla uyumlu olduğu için herhangi bir ekstra masraf çıkarmaz
  • Orijinal yedek parçalar garantilidir, güvenle kullanılabilir
  • Tesisin enerji sarfiyatını düşürür
Taş Kırma ve Elem Tesisi Orijinal Yedek Parça
Konkasör Tesisi Yedek Parça Fiyatları

FABO Global Yedek Parça ve Teknik Destek

FABO Global markası uzun yıllardır konkasör tesisi üreten bir markadır. Yüksek miktardaki ar – ge yatırımları ve teknolojik altyapısıyla sektörün önde gelen üretici firmalarındandır. FABO Global markasına ait konkasör tesisleri dünyanın farklı ülkelerinde güvenle kullanılmaktadır. FABO Global konkasör tesisleri uzun yıllar üretim yapabilen, güçlü ve dayanıklı tesislerdir. Fakat olası bir arıza durumunda FABO Global teknik destek imkânı sunar. Teknik destek ekibi en kısa sürede arızaya müdahale eder. Eğer yedek parça ihtiyacı varsa gerekli olan yedek parça hemen temin edilir ve arıza giderilir. Böylece konkasör tesisi tekrar üretim yapabilir. Bu da firmaların maliyetlerinin artmasını engeller. Ayrıca;

  • Tüm FABO Global yedek parçaları orijinal ve garantilidir
  • Zengin yedek parça seçenekleri bulunur
  • Konkasör tesislerinde performans düşüklüğü oluşmasını önler
  • Kullanıcı firmaların bakım maliyetlerini düşürür

Konkasör Tesisi Yedek Parça Fiyatları

FABO Global konkasör tesisleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işlem yapabilecek bir tasarıma sahiptir. Bu tesisler sert ve aşındırıcılığı yüksek taşların işlenmesi amacıyla tasarlanmaktadır. Her iklim koşulunda çalışabilen konkasör tesislerinde bazı durumlarda arızalar veya bakım ihtiyacı oluşabilmektedir.

FABO Global konkasör tesisi temini yaptığı firmalara yedek parça ve teknik destek desteği sunmaktadır. Yaşanan herhangi bir problemde FABO Global firmalara gerekli tüm yardımları yapmaktadır. Orijinal yedek parça fiyatları ve seçenekleri için bizimler iletişime geçebilirsiniz.

Menü