Kaya Kırma Ekipmanı

Kaya kırma ekipmanı maden ocaklarından veya nehir yataklarından çıkartılan büyük kaya parçalarının kırılarak daha küçük parçalar haline getirilmesi işleminde kullanılan makinelerdir.

Kaya kırma ekipmanı en çok inşaat ve yapı sektörlerinin ihtiyaç duyduğu temel malzemelerden olan agregaların elde edilmesinde ihtiyaç duyulan taş kırma ve eleme sistemleridir.

Kaya Kırma Ekipmanı Nedir?

Farklı sektörlerde kullanılmak üzere büyük kayaların parçalanarak küçük boyutlara getirilmesini sağlayan tesislere konkasör tesisi denir. Konkasör tesisleri farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaç duyduğu cevher bazlı madenlerden elde edilen malzemenin üretiminin yapıldığı gelişmiş makine ve ekipmanlardan oluşan tesislerdir. Bu tesisler üretilmek istenen madenin çıkarıldığı alana kurulur ve farklı işlemler için bazı parçaları değiştirilebilir yapıdadır.

Kırma ele tesisleri yapılacak projenin özelliklerine göre de farklı yapılara ve performanslarda işlem yapabilen;

  • Primer Kırıcı
  • Sekonder kırıcı
  • Tersiyer kırıcı

Çeşitleridir. Konkasör tesisleri en temelde de yapılarına göre 2 farklı şekilde tasarlanır. Bunlar:

Mobil Konkasör Tesisi

Sert yapıdaki cevherlerin ve kayaların kırılıp işlenmesi için kullanılan, mobil bir gövde üzerine inşa edilen tesislerdir. Bu tesisleri diğer konkasör tesislerinden ayıran en önemli özelliği mobil yapıda olmalarıdır. Bu tasarımları sayesinde ulaşım, nakliye ve kurulum giderleri minimum seviyededir. Tek bir tırla nakliyesi sağlanabilen mobil taş kırma tesisleri, kısa süreli veya gezici projelerde firmalara maliyet avantajı ve kolaylığı sağlar.

Sabit Konkasör Tesisi

Mobil taş kırma tesisi ile aynı görevi yapmakla birlikte aralarındaki fark bu tesislerin sabit bir yapı üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Bu özelliklerinin avantajı daha yüksek performansta ve hacimde üretim yapmalarıdır. Daha yüksek kapasitede malzeme elde edilmesi için tasarlanan sabit taş kırma ve eleme tesisi uzun zaman aynı proje sahasında üretim yapan firmaların en çok tercih ettiği tesistir. Uzun vadede firmalara hem maliyet hem de üretim performansı olarak önemli avantajlar sağlar.

FABO Konkasör Tesisleri

FABO, Kırma Eleme Tesisleri ve Beton Santralleri ile ihtiyacınız olan tüm ekipman tedariklerini sağlamaktadır. 17 yıllık sektör tecrübemiz ve alanında uzman mühendis kadromuzla iş ortaklarımıza ihtiyaç duydukları her alanda destek vermekteyiz.

Menü