Kompakt Beton Santrali Nedir?

Kompakt beton santrali nedir? Sorusuna verilebilecek en basit cevap; mobil beton santrali ile sabit beton santralinin belirgin özelliklerini bir arada bulunduran çok işlevsel beton santrali çeşididir.

Peki, kompakt beton santrali nedir, kompakt beton santralinin özellikleri nelerdir? Kompakt beton santrali hem kolay bir şekilde kurulumu yapılabilen hem de yüksek kapasitede üretim yapma imkânı sunan beton tesisleridir.

Kompakt Beton Santrali Nedir? Ne İşe Yarar?

Kompakt beton santrali, kum çakıl, kırılmış taş, çimento ve su gibi malzemeleri belli oranlarda birleştirerek onları karıştıran; böylece beton elde edilmesini sağlayan kompakt yapıdaki beton tesisi türüdür. Kompakt beton santralleri temel olarak; agrega bunkeri, agrega tartı bandı, mikser besleme bandı, agrega kovası, çimento siloları, çimento helezon, beton mikseri ve otomasyon sisteminden oluşmaktadır.

Kompakt beton santralleri mobil beton santrallerinin kolay taşınma ve nakliye özelliklerinin yanında, sabit beton santrallerinin yüksek verimliliğini birleştiren bir yapıya sahiptir. Proje sahasının bulunduğu yere noktaya rahat bir şekilde taşınıp kısa sürede üretime hazır hale gelen kompakt beton santralleri, yüksek kapasitede kaliteli beton imalatı gerçekleştirir.

Günümüzde özellikle büyük inşaat ve yapı projelerinde en çok tercih edilen ürünlerden olan kompakt beton santralleri inşaat sahasının yakınına kolayca kurulabilen kullanışlı tesislerdir. Yüksek iş hacmine sahip firmalara maliyet açısından önemli avantajlar sağlamaktadır.

Kompakt Beton Santrallerinin Avantajları

Kompakt beton santralleri firmalara hem maliyet açısından hem de verimlilik açısından önemli avantajlar sunmaktadır. Bunlar:

  • Elde edilen betonun lojistik maliyetini azaltır.
  • Betonun taşınması esnasında olası gecikmelerin önüne geçer, zamandan tasarruf sağlanır.
  • İstenen beton kalitesinin elde edilmesi için kalite kontrolünün birinci elden yapılmasını sağlar.
  • Firmaların işletme ve nakliye giderlerinin büyük oranda düşürülmesine ve kârlılık oranının arttırılmasına yardımcı olur.

FABO Kompakt Beton Santralleri

FABO Makine tarafından üretimi yapılan Mix Kompakt Beton Santralleri, 4 gözlü agrega kare bunker ve sıralı bunker şekilleri, kovalı agraga transferi ve konveyör bantlı sistemlerden oluşmaktadır. Mevcut sisteme, istenilen kapasitede çimento silosu entegre edilebilmektedir. Kompakt santrallerimizin kapasiteleri 30 m3 saatten 200 m3 saate kadar çıkabilmekte ve müşterilerimizin taleplerine göre de özel tasarlanabilmektedir. FABO kompakt serisi beton santralleri, kolay kurulum sağladığı gibi kolay nakliye ile tüm Dünya’ya kolaylıkla sevk edilebilmektedir.

Menü