Çift milli mikser hazır beton üretmek amacıyla kullanılan sabit beton santralleri ve mobil beton santrallerinde kullanılan bir ekipmandır. Beton santralleri farklı birçok makine ve ekipmanın bir arada çalışmasıyla üretim yapar.

Çift milli mikser de hazır betonu oluşturan temel malzemelerin birbiriyle homojen bir şekilde karışması amacıyla tasarlanmıştır. Betonu oluşturan ve mikserde işlenen malzemeler agrega, çimento ve kumdan oluşur. Beton santrali mikserleri de bu yapı malzemelerinden beton harcı elde edilmesini sağlar.

Beton Santralli Çift Milli Mikser

Beton santralleri günümüzde yapı sektörünün temel elemanlarından bir tanesidir. Çünkü insan nüfusu sürekli olarak artmış gösterir. Bunun yanında insanların barınma, işyeri, sosyal alan, ulaşım gibi ihtiyaçları da sürekli olarak artar. Şehirleşme ve modernleşmeye bağlı olarak insanların yeni yapılara ihtiyacı artar. Dolayısıyla inşaat sektörüne olan talep de yükselmektedir.

Günümüzde yeni yapılan yapı ve inşaatlarda hazır beton adı verilen, kullanıma hazır beton çeşidi tercih edilmektedir. Hazır beton kullanımı sayesinde zamandan tasarruf edilir ve daha sağlam yapılar inşa edilir. Hazır beton da ancak beton santrali adı verilen büyük tesislerde üretilebilmektedir. Beton santralleri kırılmış küçük taş parçaları (agrega), çimento ve suyu bünyesinde işler. Ürün olarak da hazır beton üretir.

Beton santralleri hazır beton üretimi amacıyla tasarlanan gelişmiş tesislerdir. Beton santrallerinde birçok ekipman bulunur. Bu ekipmanlar arasında en önemlilerden biri mikserdir. Mikser, beton santralinde işlenen hammaddeleri eşit bir şekilde karıştırma görevine sahiptir. Mikserin de birkaç farklı modeli bulunmaktadır. Çift milli olanlar farklı yönde hareket eden şaftlar aracılığıyla çalışır. Böylece daha homojen ve kaliteli beton elde edilebilir.

Beton Santralli Çift Milli Mikser
Çift Milli Beton Mixeri

Çift Milli Beton Mixeri

Mikser kullanımı, hazır beton üretimi esnasında malzemelerin birbirine karıştırılması amacıyla kullanılır. Günümüzde farklı sayıda mikser seçeneği bulunmaktadır. Bu aşamada işlevselliği en üst seviyede olan mikserler tercih edilmelidir. Hazır beton inşaat, baraj yapımı, yok yapımı veya havaalanı gibi birçok farklı projede kullanılır. Bundan dolayı farklı yapılarda hazır beton ihtiyacı oluşabilir. Beton santrali üreticileri de farklı yapılardaki beton ihtiyacını gidermek için farklı mikser tipleri tasarlamaktadır. Bu mikser tiplerinden bir tanesi de çift milli olarak tasarlanan mikserlerdir.

İki milli mikserler birbirinden bağımsız iki adet milden oluşturulur. Bu iki mil malzeme karıştırma esnasında farklı yönlerde hareket eder. Bu sayede beton karışımı daha iyi bir şekilde birbirine karışır. Karışımın daha homojen bir yapıya kavuşması kolaylaşır. İki milden oluşan mikserlerde üretilen hazır betonun kalitesi oldukça yüksektir. Kaliteli bir beton için harcın maksimum seviyede benzer yapıda olması gerekir. Mikserdeki iki adet milin temel amacı yüksek miktarda ve projeye uygun beton üretilmesidir.

Çift Milli Mixer Avantajları

İki milli beton mikserleri betonu oluşturan malzemeleri karıştırma görevini üstlenen beton santrali ekipmanıdır. Günümüzde farklı beton ihtiyaçları için farklı mikserler geliştirilmiştir. İki milli mikserler agrega, su ve çimentodan oluşan karışımı maksimum seviyede birleştirmek amacıyla tasarlanmıştır. İki milli mikserlerin sunduğu avantajlar ise şu şekildedir;

  • İki milli mikserler farklı yönde hareket eden iki adet şafttan oluşur. Bu sayede hazır beton karışımının her yerinde aynı özellikler bulunur
  • Farklı hız seçeneklerine sahip olsa da düşük hızlarda bile kaliteli beton elde edilebilir
  • İki milli mikserler radyal ve eksenel yönde hareket eder. Bu hareket karışımın kalitesini yükseltir ve homojen bir karışım elde edilmesine olanak verir
  • Elde edilmek istenen ürünün özelliklerine ve ürün miktarına göre farklı mikser seçenekleri bulunur
  • Çift milli mikserler arıza olasılığını büyük oranda düşüren bir tasarıma sahiptir. Daha yeni teknolojiyle imal edilmesi bakım ve onarım kolaylığını beraberinde getirir.
Çift Milli Mixer Avantajları

FABO Beton Santrali Ekipmanları

Beton santralleri büyük ölçekli üretim tesisleridir. Hazır beton ihtiyacı gün geçtikçe artmakta ve beton piyasası sürekli büyümektedir. Beton santrali üretimi yüksek teknoloji gerektiren bir süreçtir. FABO Global sadece beton santrali ve konkasör tesisi üretimi yapan kurumsal bir firmadır. FABO Global uzun yıllardır beton santrali ve beton santrali ekipmanı üretmektedir. FABO Global ürünleri günümüzde dünyanın birçok noktasında güvenle kullanılmaktadır. Alanında uzmanlaşmış ve küresel bir marka olmayı başarmış firmanın ürettiği beton santralleri profesyonel mühendisler tarafından tasarlanır.

FABO Global birlikte çalıştığı firmalara farklı seçenekler sunar. Anahtar teslim beton santrali seçeneği bunlardan bir tanesidir. Bunun yanında ihtiyacınız olan tüm beton santrali mikseri ve diğer beton santrali ekipmanları da temin edilmektedir. İhtiyacınız olan tüm beton santralleri ve beton santralleri ekipmanları için FABO Global ile iletişime geçebilirsiniz.

Menü