Beton; kum, çakıl, taş, çimento ve su gibi malzemelerin bir araya getirilmesi ve karıştırılması sonucu elde edilir. Beton santrali ise tüm bu malzemelerin bir araya getirildiği, karıştırıldığı ve taşındığı sistemlerin olduğu tesistir. Klasik bir beton santralinde bulunan ekipmanlar, beton mikseri, otomasyon sistemi, agrega kovası, çimento silosu, besleme bandı, agrega bunkeri ve agrega tartı bandıdır. Beton santrallerinde elde edilen hazır beton, en çok inşaat yapımı ve yol çalışmalarında kullanılmaktadır. Beton santrali satın alırken firmaların dikkat etmesi gereken birçok önemli nokta bulunur. Bilinçsiz ve yeterli bilgi sahibi olunmadan santrallerden firmalar önemli zararlara uğrayabilmektedir. Beton santrali alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi, çalışma kapasitesine uygun bir tesisin alınmasıdır. Hedeflenen üretim kapasitesinin altında çalışan tesisler satın alınmamalıdır. Ya da hedeflenen üretim kapasitesinin çok üzerinde bir tesis alınarak, gereksiz maliyet oluşturulmamalıdır.

Beton Santrali ile Mobil Beton Santralinin Farkı

Santral alımında bilinmesi gereken en önemli bilgi ise sabit beton santrali ile mobil beton santrali arasındaki farkı bilmektedir. Eğer belirlenen çalışma alanında uzun bir sürece dayalı olarak çalışmalar yürütülecekse, bu durumda sabit beton santrali tercih edilmelidir. Sabit beton santralleri, uzun süreçli işler için en ideal santral tipi olup, uzun vadede firmalara maliyet ve karlılıklarında önemli avantajlar sağlamaktadır. Mobil beton santrali ise taşınabilme kolaylığı ile kısa vadeli işler için ideal olan santral tipidir. Kısa süreli beton üretim çalışmalarını tamamlayan ve farklı bir çalışma sahasına gidip faaliyete geçecek olan firmalar mobil santrallerin avantajlarından yararlanmalıdır.

Mobil Beton Santralinin Avantajları

Mobil santraller, tek bir tır araca yüklenerek, taşınabilme kolaylığına sahiptir. Nakliye kolaylığı olması ve sabit beton santrallerinin yaptığı tüm işlevleri de yapması mobil santrallerin en önemli avantajlarıdır. Beton santrallerinde sabit ve mobil santrallerin dışında kullanılan diğer santral tipi ise kompakt santrallerdir. Kompakt beton santrali ise, çalışma alanı dar olan yerlerde tercih edilmelidir. Dar alanlarda başarı ile çalışan ve alan tasarrufu sağlayan kompakt beton santralleri, bazı firmalarda yer tasarrufu sağlamak amaçlı da kullanılmaktadır. Firmamız, beton santrali üretimi konusunda hizmet vermekte ve tüm santral tiplerinin imalatını yaparak sektörün hizmetine sunmaktadır. İster sabit beton santrali, ister mobil beton santrali isterseniz de kompakt beton santrallerini son teknoloji üretimler ile firmamızdan satın alabilirsiniz. Firmamız, tüm santral üretimlerini CE standartlarına göre yapmakta ve yurtdışına ihracatta yapmaktadır. Firmamızdan, beton santrali fiyatları hakkında teklif almak ve sorularınızı sormak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Menü