Taş ve kaya parçaları ile dere yataklarında elde edilen malzemeleri kırma işleminden geçirerek kullanıma kazandıran tesislere konkasör tesisi denir. Konkasör tesisleri ülkemizde daha çok taş kırma ve eleme tesisleri olarak isimlendirilir. Konkasör tesisinde, farklı boyutlardaki ve özellikteki taş ve kaya parçaları kırılarak istenilen boyutlara getirilir. Tesislerde elde edilen malzemeler, yol yapımı ve inşaat gibi yapı sektörlerinde daha çok kullanılır. Bu sektörlerdeki çalışmalarının son yıllarda hız kazanmasıyla birlikte konkasör tesisleri kurarak sektörün ihtiyaçlarını karşılamak aynı zamanda yeni bir iş sektöründe faaliyet göstermek isteyen firma sayısı da bir hayli arttı. Firmamızda imalatını yaptığı konkasör tesisleriyle sektörün tesis ve iş makine ihtiyacını karşılayan firma konumunda bulunmaktadır.

Konkasör Tesisi Seçimleri

Konkasör tesisleri farklı özelliklerde ve farklı kapasitelerde imalat işleminden geçmektedir. Sektörde faaliyet gösterecek firmaların çalışmalarına uygun tesis seçimi yapması ve kullanması büyük önem taşımaktadır. Konkasör tesisleri sabit ve mobil konkasör tesisi olmak üzere iki farklı şekilde piyasaya sürülmektedir. Sabit konkasör tesisi, isminden anlaşılacağı gibi, belirli bir iş sahasında sabitlendirilerek kullanılan ve uzun vadeli çalışmalarda tercih edilen konkasör tesisidir. Bu tesisler yüksek kapasitelerde üretim gerçekleştirmekte ve uzun vadeli çalışmalarda büyük avantajlara sahiptir. Çalışma yapacağı iş sahasındaki çalışma süresinin uzun süreceğini saptayan firmalar sabit konkasör tesisleriyle çalışmalarını gerçekleştirmelidir.

Mobil Konkasör Tesislerinin Avantajları

Mobil konkasör tesisleri ise sabit konkasörlerin aksine, sabit bir alandaki çalışmalar için kullanılmayan sürekli farklı iş sahalarındaki çalışmalar için tercih edilen konkasör tesisidir. Bu konkasör tesisleri üretim şekliyle kolaylıkla taşınabilme özelliğine sahiptir. Tek bir tır araca yüklenerek çalışma sahalarına taşınabilmekte ve yüksek nakliye masrafları oluşmasını engellemektedir. Ayrıca kurulum işlemi de kolaydır ve tek gün içerisinde kurulum işlemi yapılabilmektedir. Mobil konkasörlerin bakım ve temizlik işlemleri de son derece basittir. Kısa süreli çalışmalar için mutlaka mobil konkasörler tercih edilmelidir. Hem sabit hem de mobil konkasör tesisleri farklı kapasitelerde üretilmektedir. Düşük, orta ve yüksek bütçeli işletmelerin gerçekleştirecekleri üretim kapasitelerine uygun üretimler firmamızca yapılmaktadır. Firmamız, gelen özel taleplere bağlı olarak özel üretimlerde gerçekleştirmektedir. Sektörde yıllara dayanan deneyimi ve bilgisiyle senelerdir ülkemizde sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılayan firmamız, beraber çalıştığı firmalarda yüksek memnuniyet oluşturmuştur. Firmamız, ülkemizde sektörün lideri konumunda bulunmakta ve üretimleri sadece ülkemizde değil, yurtdışından da büyük ilgi görmektedir. Tüm üretimlerimiz birçok ülkeye ihraç edilmektedir. Tüm tesis ve iş makinesi üretimleri CE standartlarına göre üretilmektedir. Üretimlerimizde dayanıklılık, kalite ve performansa verdiğimiz önemle tüm iş makineleri ve tesislerimiz senelerce yüksek performans gösterecek kapasiteye sahiptir. Uzun ömürlü tesislerimiz ile çalışmalar yarıda kalmaz ve daima üretimlerde yüksek verim elde edilmektedir. Garanti kapsamında satışa sunulan konkasör tesislerimiz, ekonomik ödeme koşulları altında satılmaktadır. Firmamızdan konkasör tesisi fiyat teklifi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Menü