Beton Santrali Kurma Maliyeti

Beton santrali kurma maliyeti ne kadar? Beton santrali nasıl kurulur? Gibi sorular hazır beton piyasasına girmek isteyen kişi veya firmaların merak ettiği sorulardandır. Biz de bu yazımızda beton santrallerinin maliyetleri hakkında detaylı bir yazı hazırladık.

Beton santrali kurma maliyeti farklı etmenlere göre değişmektedir. Bunlardan en önemlileri; santralin üretim kapasitesi, santralin yapısı (mobil, sabit veya kompakt) ve beton santralinin markası yani üretici firmasıdır.

Beton Santrali Kurma Maliyeti Ne Kadar?

Beton santralleri, hazır beton üretimi için gerekli büyük makineler topluluğudur. Bu makineler agrega adı verilen küçük boyutlu taşları, çimento ve suyla karıştırarak hazır beton imal eden tesislerdir. Hazır beton santrali bir kere kurulduktan sonra uzun yıllar boyunca üretim yapabilir. İnsan gücüne çok az seviyede ihtiyaç duyulan beton santralleri üretici firmalara yüksek kârlılık sağlayabilmektedir.

Beton santralleri günümüzde oldukça farklı model ve yapılara sahiptir. Her modelin fiyatı da özelliklerine göre değişebilmektedir. Beton santrali için gereken net rakam ancak projenin tüm detayları belirlendikten sonra ortaya çıkar. Fakat bir hazır beton santrali kurabilmek için minimum bütçe 100.000 Euro civarındadır. Tabi bu rakam beton santralinin kapasitesine ve özelliklerine göre daha da artabilir. Hazır beton santrali fiyatları için FABO Global ile iletişime geçebilirsiniz.

Hazır Beton Santrali Kurulumu

Eğer hazır beton sektörüne girmek, hazır beton üretip piyasaya sunmak gibi bir düşünceniz varsa yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Resmi izinler veya kurulum maliyetleri haricinde öncelikle piyasa araştırması yapılmalıdır. Sektörde hizmet veren firmalar hangileri, üretim maliyetleri ve satış fiyatları, nakliye gibi hususların iyi araştırılması gerekir.

Bunun haricinde sektördeki negatif ve pozitif olanaklar değerlendirilmelidir. Hammaddenin nereden tedarik edileceği veya ürünlerin hedef kitlesi iyi analiz edilmelidir. Ayrıca üretilecek hazır betonun hangi firmalar tarafından alınabileceği, yurtiçi ve yurtdışı pazarı detaylı olarak ele alınmalıdır.

FABO Global Beton Santralleri

FABO Global markası beton santrali ve konkasör tesisi üretimi yapan, sektörün öncü markalarındandır. Dünyanın farklı kıtalarında ve ülkelerinde kullanılan FABO Global ürünleri son teknolojik yapıları ve gelişmiş özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Anahtar teslim beton santrali çözümleri için FABO Global ile iletişime geçebilirsiniz.

Menü