Beton Fabrikası

Beton fabrikası ya da beton santrali kurmak, uzun soluklu bir yatırım yapmak isteyen ya da kısa dönem projelerinin beton ihtiyacını doğrudan karşılamak isteyen girişimciler için oldukça avantajlıdır.

Beton fabrikası kurmanın avantajlı bir yatırıma dönüşmesi için ise kapsamlı ve uzun bir ön çalışma yapılması gerekmektedir. FABO’nun ilgili müşteri temsilcileri, nasıl bir beton santraline ihtiyaç duyduğunuzu belirlemenizde size yardımcı olacaktır. Ekipmanların tüm özelliklerini ve yürüteceğiniz projeye uygun olup olmadığını sizlerle paylaşacaktır. Bu yazımızda, bir beton santrali satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Beton Fabrikası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beton fabrikası ya da daha çok bilinen adıyla beton santrali farklı sektörlerde faaliyet yürüten firmaların ihtiyaçları arasındadır. Beton santrali üreticileri de bu yüzden çeşitli üretim kapasitelerine sahip ve proje gereksinimlerine göre özelleştirilebilir satılık beton santrali modelleri geliştirmektedir.

Seçim yaparken, ihtiyaçların doğru analiz edilmesi gerekmektedir. Mesela inşaat şirketlerinin beton santrali alırken daha net fikirlere sahip olduğu söylenebilir. Mevcut operasyonlarını genişletmek isteyen bu firmalar yeni bir tesis kurarak hacimlerini arttırırlar.

Bazı kişiler ise sektöre yabancı fakat yatırım yapmak isteyen girişimciler olabilir. Bu tarz müşterilerin, üretici firmanın yol göstericiliğine daha fazla ihtiyacı vardır.

Satılık Beton Santrali

Hazır beton santrali için farklı firmalardan fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Genel bir piyasa araştırması yapmak adına olumlu olacaktır. Fakat doğru makine için fiyat teklifi istemeniz daha faydalıdır. Doğru makineyi bulmak için dikkat etmeniz gereken noktalardan bazıları şunlardır:

  • Ne tür ürünler üretmeyi planladığınızı açıkça belirlemelisiniz.
  • Tek bir ürün tipi üzerine mi çalışacaksınız yoksa santralin farklı ürünler için esneklik payı olacak mı?
  • Tesisin kapasitesi ne kadar olacak?
  • Alacağınız makine, ileride kapasite arttırmak istediğinizde buna uyum sağlayabilecek mi?
  • Kullanacağınız makinenin ülkelere göre değişiklik gösteren düzenlemelere uygun olup olmadığı da önemli faktörlerden biridir. Gürültü ve toz faktörlerine dair yasal koşullar da dikkate alınmalıdır.

FABO Hazır Beton Santrali Avantajları

FABO besleme sistemleri, bunkerler, konveyörler, harmanlayıcılar mikserler ve bir beton santrali için gerekli olan tüm ekipmanları bizzat üretmekte ve satışa sunmaktadır.

Geniş özelleştirme seçenekleri ve uygun fiyatlarla satın alacağınız FABO ürünleri sizlere pek çok avantaj sunar:

  • İş beklentilerinizi ve hedeflerinizi yükseltirsiniz.
  • Ham madde maliyetini daha uygun seviyelere çekersiniz.
  • Aylık işletme giderleriniz azalır.
  • Yatırım giderlerine daha az para harcarsınız.
Menü