Taş Kırma Tesisi

Taş kırma tesisi iri ve sert kayaların daha küçük parçalara, çakıl taşı boyutuna ya da toz haline getirilmesinde kullanılır. Bunlara ek olarak eskimiş bina ya da yapıların yıkımı esnasında ortaya çıkan beton artıklarının geri dönüştürülmesinde de etkilidir.

Taş kırma tesisi farklı kırma prensiplerine sahip kırıcılarla donatılabilirler. Konik kırıcı, çeneli kırıcı, darbeli kırıcı gibi kırma tesisi ekipmanlarının tamamı, belirli ihtiyaçları karşılayan makinelerdir. Bu kırıcı tiplerinden hangisinin satın alınacağına projenin ihtiyaçlarına ve süresine bakılarak karar verilmesi gerekmektedir.

Satılık Taş Kırma Tesisi

Taş kırma tesisi madencilik endüstrisinde cevher parçalarının daha küçük parçalara ayrılması için de sıklıkla kullanılır. Bazı durumlarda tek bir kırma tesisi tipi yeterli olurken bazı durumlarda ikincil ve hatta üçüncül kırma işlemi de gerekli olabilmektedir.

Kırma tesisleri işlenecek materyali ne kadar küçük ebatlara indirgeyebildiklerine göre sınıflandırılırlar. Bu bağlamda birincil ve ikincil kırma tesisleri kaba ürünler elde etmek için, üçüncül ve dördüncül kırma tesisleri ise incelmiş parçalar elde etmek için kullanılır.

Piyasada pek çok taş kırma tesisi üreticisi bulunmaktadır ve sektöre yeni giriş yapan firmalar, seçim yaparken bazı yanlışlara düşmektedir. Zaman ve para kaybı olan bu süreci engellemek için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Hangi Taş Kırma Tesisi Üreticisi Tercih Edilmeli?

Tercih edilecek üreticide dikkat edilmesi gereken ilk nokta kurulum ve eğitim hizmetlerini verip vermemesidir. Makine satın alındıktan sonra, üretici firmanın görevlileri gelip personelinize hem operatif hem de iş güvenliği konularında eğitim vermelidir.

Üretici firmanın kendi yedek parçalarını üretiyor olması ve hızlı bakım garantisi vermesi de önemlidir. Diğer noktalar şöyle sıralanabilir:

  • Makinelerin aşındırıcılık ve sertlik dereceleri açıkça belirtilmelidir. Hangi malzeme için uygun oldukları bilinmelidir.
  • Makinenin ebatları net olarak söylenmelidir. Proje sahanızın yüzölçümüne uygun ebatta makine seçenekleri olmalıdır. Bu anlamda üretici firmanın mini taş kırma tesisleri gibi mobil makine seçenekleri sunması gerekir.
  • Aynı tipteki kırıcıların farklı üretim kapasitelerine sahip versiyonları bulunmalıdır.

FABO Kırma, Eleme ve Yıkama Tesisleri

FABO çeneli kırıcı, konik kırıcı, darbeli kırıcı, tersiyer kırıcı gibi kırma tesislerini farklı üretim kapasitelerine sahip olacak şekilde, hem mobil hem de sabit konkasör tesisleri olarak üretmektedir. Hem madencilik sektörü için hem beton geri dönüşüm sektörü için sınırsız seçenekler ve çözümler sunar.

17 yıllık sektörel tecrübesiyle kısa bir sürede Dünya’nın önde gelen firmaları tarafından da tercih edilmeye başlanan FABO, sektörün en yetenekli mühendisleri ve teknik elemanlarıyla ağır hizmet tipi makinelerden küçük taş kırma makinelerine kadar asla kaliteden ödün vermeden AR-GE ve üretim çalışmalarını sürdürmektedir.

Mevcut kırma tesisi seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz:

Menü