Sekonder kırıcı modelleri farklı sertlikte olan her türlü malzemenin kırılması ve öğütülmesinde kullanılır. Daha çok sekonder kırıcı olarak tercih edilen bu makineler ebat ve sertliğine göre primer veya tersiyer kırıcı şekline de dönüşebilir. Sekonder kırıcı nedir?

Sekonder kırıcı, orta ve yüksek sertliği bulunan malzemeleri kırarak asfalt ile beton ürünü boyutlarına getiren kırıcı tiplerinden bir tanesidir. Sekonder kırıcı sistemleri genellikle ikincil kırıcı olarak adlandırılır. Çeneli kırıcıların ortaya çıkardığı kaba malzemeleri asfalt inceliğine indirebilen sekonder kırıcıların çalışma prensibi oldukça basittir. Rotor üzerinde yer alan vurucu paletler taşa çarpar ve kırıcı çubuklar bu parçaları sağa sola savurur. Sürekli olarak tekrarlana bu olay sonucunda büyük boyutlu taşlar ufalanır. Kırma eleme tesislerinde sıklıkla yer verilen bu kırıcılar 200-400 mm arasında kübik malzemeler elde edilir. Bir çok avantajı bulunan sekonder kırıcı makinelerinin en belirgin özellikleri kolay bakımı ve düşük maliyetidir. Hidrolik yapısı bulunan sekonder kırıcılar büyük kapasiteleri sert taşları istenilen boyuta getirebilmektedir.

Sekonder Kırıcı Fiyatları

Sekonder kırıcı fiyatları konusunda net bir taban ücret yer almaz. Bu tip makineler kapasite ve özelliklerine göre fiyatlandırılır. İnternet üzerinde uygun fiyatlarda sekonder kırıcı arıyorsanız bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz. Günümüzde pe çok Sekonder kırıcı sistemlerinden destek alır. Sekonder kırıcı imalatı konusunda yılların deneyimi ile sizlere hizmet veriyoruz. Kırma eleme tesisi bünyesinde malzemenin ikincil aşamaya gelmesi için bu makineden yararlanılır.

Sekonder Kırıcıların Temel Özellikleri

  • Küçük boyutlu üretim,
  • İstenilen boyutlarda üretim,
  • Kolay boşaltma özelliği,
  • Düşük maliyet,
  • Yüksek verimlilik,
  • Sabit ya da mobil kırıcı olarak kullanılması temel özellikleridir.

Sekonder Kırıcıların Avantajları

  • Açılan gövde sistemleri sayesinde bakım kolaylığı,
  • Mamul astarlarının kolay ve çabuk değiştirilmesi
  • Uzun ömrü ve düşük stok maliyeti en önemli avantajlarıdır

Sekonder kırıcılar orta ve yüksek sertlikteki malzemeleri zorlanmadan kırabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yüksek sertlik oranına sahip malzemeler için sekonder ve primer darbeli kırıcılar düşük sertlikteki malzemeler için sekonder, primer ya da tersiyer darbeli kırıcılardan destek alınır. Eleme tesisleri içerisinde en fazla kullanılan makineler sekonder kırıcılardır. Bunun en büyük nedenir sekonder kırıcıların iri malzemeleri istenilen ebatlara küçültebilmesidir. Ayrıca bu sistemlerin montaj ve demontajı oldukça kolay yapılır. Yüksek dayanıklılığı bulunan bu makineler sahiplerine bakım ve temizlik kolaylığı sunar. Bu makineler içerisinde malzemeler kırma aşamasına geçmeden önce olabilecek en ufak parçalara ayrılır ve aşama aşama kırılır. Arka kapılarında bulunan sırt plakalarının cıvatalarına erişim kolaylığı bakımının kolayca yapılmasını sağlar. Alanında lider olan firmamız sekonder darbeli kırıcı modellerini en uygun fiyatlarla sizlere sunuyor. Sekonder darbeli kırıcılar, eleme tesislerinde en fazla kullanılan makinelerin başında geldir. Firmamız, bu kırıcıların üretim, montaj ve bakımını sizlere en özel fiyatlarla sunuyor. Ürün satışı sonrası destek ve her türlü sorununuz için bizi hemen arayabilirsiniz.

Menü