Satılık kırma tesisi konkasör tesisi olarak da bilinen taş kırma ve eleme tesis modellerinin sıfır veya ikinci el olarak satışa çıkardıkları büyük ölçekli iş makineleridir. Konkasör tesisleri, uzun yıllar sorunsuz ve yüksek kapasitede işlem yapma prensibine göre tasarlandıkları için proje veya iş bitiminde kolayca el değiştirebilirler. Bu yüzden hem kısa dönemde hem de uzun dönemde firmalara kârlılık sağlarlar.

Satılık kırma tesisi düzeni ve ekipmanları yapılacak projenin özelliklerine, çıkartılacak madenin türüne ve elde edilmek istenen agreganın yapısına göre farklı standartlarda olabilir. Ayrıca kırma tesislerinin ekipmanlarının kapasiteleri de ihtiyaca göre artırılabilip azaltılabilmektedir.

Satılık Kırma Tesisi Seçenekleri

Taş kırma ve eleme tesisleri çeşitli yerlerden çıkartılan büyük boyutlu taş veya madenlerin çeşitli işlemlerden geçirilerek agrega üretildiği tesislerdir. Bu tesislerde işlenen madenler genellikle dere yataklarından, maden ocaklarından veya büyük kayaların bulunduğu sahalardan çıkartılır. Çıkartılan bu büyük boyutlu taş ve cevherler yapı sektöründe kullanılabilecek kadar küçüklük ve kübiklik oranına getirilir. Agrega denilen küçük boyutlu taşlar en çok beton yapımında kullanılır ve betonun prtamala %70’ini oluşturur. Bu yüzden konkasör tesisleri yapı ve inşaat sektörleri için olmazsa olmaz tesislerdir.

Taş kırma tesisleri, bu tesislerin üreticileri tarafından tasarlanır ve firmaların kullanımına sunulur. Firmalar ihtiyacı olan kırma tesislerini iki farklı şekilde temin edebilirler. Bunlar;

  • Sıfır kırma tesisi
  • İkinci el kırma tesisi
Satılık Kırma Tesisi
Satılık Sıfır Konkasör Tesisi

Satılık Sıfır Konkasör Tesisi

Konkasör tesisleri, bu tesisleri üreticisi olan tedarikçi firmalar tarafından kullanıcı firmalara temin edilmektedir. Üretici firma tarafından kendi markasıyla üretilen taş kırma ve eleme tesisleri veya kırma tesisi ekipmanları farklı kapasitelerde, özelliklerde ve yapılarda tasarlanabilmektedir. Konkasör tesisi alımı sürecinde en önemli nokta, firmanın ihtiyacına en iyi şekilde çözüm üretecek makine ve ekipmanların seçimidir.

Konkasör tesisi veya ekipmanı seçilirken değerlendirilmesi gereken ilk seçenek üretici firma tarafından satışa çıkartılan ve hiç kullanılmamış tesislerdir. Sıfır konkasör tesisi firmanın tam olarak ihtiyaç duyduğu tesis ve tesis elemanlarının temin edilebilmesi noktasında önemli avantajlara sahiptir. Çünkü; sıfır olarak temin edilen konkasör tesislerinde, tesisi ek özellikler eklenebilip mevcut makinelerin kapasitesi artırılabilmektedir.

Satılık İkinci El Konkasör Tesisi

Konkasör tesisleri, taş ve daha sert yapıdaki madenlerin kırılması ve işlenmesi amacıyla tasarlandığı için darbelere ve aşınmalara karşı dirençli yapıda tasarlanırlar. Ayrıca, bu tesisler uzun yıllar kesintisiz işlem yapabildiği için yıllar içerisinde yıpranmadan uzun sürelerde sorunsuz çalışırlar. Bu yüzden taş kırma ve eleme tesislerinin, bir üretim tesisi gibi düşünülüp buna göre yatırım yapılması gerekir.

Konkasör tesisleri, çok uzun yıllar herhangi bir sorunsuz yaşamadan çalışabildiği için kısa dönemli projelerden sonra bazı firmalar tarafından satılığa çıkartılabilmektedir. Bu aşamada biz FABO Global olarak firmalardaki görevini tamamlayan fakat halen aktif bir şekilde kullanım imkânı olan konkasör tesislerini alıp gerekli bakımlarını yaparak tekrar uzun yıllar üretim yapabilecek bir hale getiriyoruz. Konkasör tesisi ihtiyacı olan firmalara sunduğumuz seçenekler arasında olan ikinci el konkasör tesisleri de firmamız bünyesinde mevcuttur.

Satılık İkinci El Konkasör Tesisi

FABO Global Konkasör Tesisleri

FABO Global markası taş kırma ve eleme tesisi ile beton santrali üretimi gerçekleştiren, sektördeki öncü kuruluşlardan biridir. Uzun yılların verdiği bilgi birikimi, tecrübe ve her zaman daha ileri teknolojik üretim imkânlarını kullanması, ar – ge birimine önemli yatırımların yapılması sonucu firmayı tüm dünyada sektörde bilinen bir marka olmasını sağlamıştır. FABO Global, bugün konkasör tesisi ve beton santrali konusunda iş ortaklarına farklı çözümler sunan güvenilir bir marka olmayı başarmıştır.

Agrega üretimi yapan firmalara hem konkasör tesisi temininde hem de öncesinde gerekli olan tüm hizmetleri sunan FABO, satış sonrası dönemde de birlikte çalıştığı firmaların ihtiyaç duyduğu servis, yedek parça ve nakliye hizmetlerini de sunmaktadır. Hem sıfır konkasör tesisi hem de ikinci el konkasör tesisi konusunda firmalara ihtiyaç duydukları ürünleri temin eden firmamızdan merak ettiğiniz her konuda danışabilirsiniz.

Satılık Mobil Konkasör Tesisi

Mobil konkasör tesisi taş ve maden sektöründe, taşların kırılarak agrega haline getirilmesi için kullanılan mobil tesislere verilen genel addır. Mobil konkasör, daha çok kısa zamanlı konkasör tesisi projelerinde tercih edilen, taşınabilir taş kırma veya iri taşları daha küçük parçalar haline getirme işlemlerinde kullanılan büyük ve güçlü iş makineleri bütünüdür.

Mobil konkasörlerin kurulumu ve nakliyesi kolay olduğu için çalışma alanı oldukça geniştir. Şehir alt yapı çalışmalarında, karayolu yapımında, doğalgaz ve petrol boru hatlarının döşenmesinde, tren raylarının altyapı ve üstyapı çalışmalarında, metro hatları için gerekli agreganın üretilmesinde sıklıkla mobil konkasör tesisi tercih edilir.

Satılık Sabit Konkasör Tesisi

Sabit konkasör tesisleri de mobil konkasör tesisi ile aynı işlevi yerine getiren fakat farklı bir yapıda tasarlanan üretim tesisidir. Sabit konkasörler, proje sahasına inşa edilir proje bitimine kadar hareket ettirilmez. Sabit konkasör tesisleri yüksek kapasitede üretim yapılması adına dizayn edilmiştir. Uzun dönemli projelerde firmaların kârlılık oranını yükselten sabit taş kırma ve eleme tesisi iş hacminin yükseltilmesi için ideal tesislerdir.

Sabit konkasör tesisi yüksek performans göstermesi sebebiyle birçok avantaj sunar. Bu konkasör çeşidi daha çok baraj inşaatı, endüstriyel tesis yapımı, yüksek miktarda beton üretimi gerektiren projelerde daha çok tercih edilmektedir.

Satılık Kırma Tesisi Fiyatları

Konkasör tesisleri, mobil veya sabit yapılarda ve özelliklerde tasarlanan büyük, güçlü ve kompleks tesisleridir. Çıkartılıp işlenmek istemem projeye göre ek ekipmanlar veya özellikler eklenebilen, kapasitesi artırılabilen kırma tesislerinin fiyatları da bu noktalara göre değişmektedir.

FABO Global kırma tesislerinin model ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Satılık Kırma Tesisi Fiyatları
Menü