Satılık ikinci el mobil kırma tesisi konkasör tesisi olarak da bilinen ve taşınabilir yapıda inşa edilen taş kırma ve eleme tesislerinin kullanıldıktan sonra satılığa çıkartılmasıdır. İkinci el konkasör tesisleri günümüzde piyasada rağbet gören ve uzun yıllar kullanılabilen tesislerdir.

Satılık ikinci el mobil kırma tesisi kolay nakliye edilebilir yapıda olması sebebiyle tesisin demonte edilmesi, istenilen alana ulaştırılması ve montajının yapılması zaman almayan zahmetsiz süreçlerdir. İkinci el konkasör tesisi alınıp işlenmeye başladıktan sonra da proje bitiminde başka bir proje sahasına kolayca nakledilebilir.

Satılık İkinci El Mobil Kırma Tesisi Nedir?

Kırma tesisi olarak da bilinen konkasör tesisi büyük boyutlu taşların parçalanarak agrega haline getirilmesi aşamasında görev alan büyük makinelerden oluşan tesislerdir. Elde edilen agrega inşaat sektörünün temel ihtiyaçlarından olan betonun temel malzemelerindedir. Ayrıca yol, inşaat ve yapılarda da kullanılan agrega kırma tesislerinde üretilmektedir.

Konkasör tesisleri de günümüzde iki farklı yapıda tasarlanmaktadır. Bunlar;

  • Mobil kırma tesisi
  • Sabit kırma tesisi

Mobil kırma tesisi, daha çok küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ve projeler için en iyi verimliliği sunan, taşınabilir yapıdaki konkasör tesisidir. Tek bir tırla nakliyesi sağlanabilen mobil konkasör tesisleri, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işlem yapma amacıyla tasarlandığı için bir dönem kullanıldıktan sonra ihtiyacı olan başka bir firmaya satılabilmektedir. Bu yüzden ikinci el kırma tesisi piyasası da bulunmaktadır.

Satılık İkinci El Mobil Kırma Tesisi Nedir?
İkinci El Kırma Tesisi Nerelerde Kullanılır?

İkinci El Kırma Tesisi Nerelerde Kullanılır?

Taş kırma ve eleme tesisleri yapı ve inşaatların yapılabilmesi için mutlaka gerekli olan tesislerdir. Bu tesisler bir yatırım aracı olarak temin edilip bir iş kolu haline getirilebilir. Ayrıca sürekli inşaat veya yapı projeleri gerçekleştiren şirketlerin hazır beton ihtiyacını gidermek amacıyla da şirket tarafından temin edilip kullanılabilir. Bu yüzden konkasör tesisleri oldukça sağlam, uzun zaman çalışabilecek ve her coğrafyada yüksek performans gösterebilecek bir yapıda tasarlanır.

Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabilen konkasör tesisleri, konkasör tesisi ihtiyacı olan firmalara bu tesislerin ikinci el olarak da temin edilebilme imkânı sağlamaktadır. Bu yüzden daha uygun fiyatlara konkasör tesisi almak isteyen firmalar bu seçeneği de değerlendirebilir. Sıfır konkasör tesisi ile aynı işlevi aynı performansta gösterebilen ikinci el konkasör tesisleri firmalara önemli avantajlar da sunmaktadır.

İkinci El Kırma Tesisi Avantajları

Konkasör tesisleri, taş ve daha sert yapıdaki madenlerin kırılması ve işlenmesi amacıyla tasarlandığı için darbelere ve aşınmalara karşı dirençli yapıda tasarlanırlar. Bu yüzden ikinci el konkasör tesislerinden yüksek verim alınabilir. İkinci el kırma tesislerinin sağladığı avantajlar şunlardır:

  • Sıfır konkasör tesislerine oranla daha uygun maliyetlidir
  • Hem kısa vadede hem uzun vadede firmaların kârlılığını yükseltir
  • Sıfır konkasör tesisleriyle aynı işlemi yapabilirler
  • Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işlem yapabilirler
  • Mobil ve sabit seçenekleri değerlendirebilir
İkinci El Kırma Tesisi Avantajları

FABO İkinci El Kırıcı Tesisleri

FABO Global konkasör tesisi üretimi gerçekleştiren, sektörün güvenilir ve öncü kuruluşlardan biridir. Sektördeki uzun yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile konkasör temini yaptığı firmalara katma değer katan FABO her zaman son teknoloji üretim imkânları kullanmaktadır. FABO kırıcı tesisleri bugün, dünyanın farklı kıtalarında farklı projelerde başarıyla üretim yapmaya devam etmektedir.

FABO Global markası, konkasör tesisi ihtiyacı duyan firmalara sıfır makine imkânları sunmanın yanında ikinci el konkasör tesisi de temin eden bir üreticidir. Gelişmiş sektörel ağı ve tüm dünyada bilinen bir firma olmanın avantajıyla ikinci el konkasör piyasasına da hâkim olan FABO ikinci el konkasör tesisi ihtiyacı olan firmalara da uygun çözümler üretmektedir.

FABO, teminini sağladığı ikinci el kırıcı tesislerini son kullanıcı firmaya ulaştırmadan önce ikinci el tesisin tüm bakımlarını gerçekleştirmektedir. FABO mühendislerinin tesisin tüm bakım ve onarımları gerçekleştirdikten sonra satışa sunulan ikinci el kırıcı tesisleri, tekrar uzun yıllar çalışacak duruma getirilir. (FABO Global’in sunduğu ikinci el kırıcı tesisleri seçeneklerini buradan inceleyebilirsiniz.)

FABO İkinci El Kırıcı Tesisleri

İkinci El Kırıcı Tesisi Fiyatları

Konkasör tesisleri, mobil veya sabit yapılarda tasarlanan büyük ve birbirine entegre şekilde çalışan tesislerdir. Tesisin yapısı, büyüklüğü, kapasitesi, markası ve ek ekipmanları o tesisin fiyatını belirleyen en önemli unsurlardandır. FABO Global olarak konkasör temini ettiğimiz firmalara tam olarak ihtiyaç duydukları tesisin temin edilmesi adına gerekli tüm danışmanlık ve bilgilendirmeleri yapmaktayız.

İkinci el konkasör tesisi konusunda da firmanın ihtiyacını belirleyip ona göre seçenekler sunuyoruz. Hali hazırda elimizde bulunan ikinci ek kırıcı tesisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü