Satılık İkinci El Beton Santrali

Satılık ikinci el beton santrali hazır beton üretimi yapan kullanılmış beton santralleridir. Bu tesisler tedarikçi firmadan kullanılmamış (sıfır) şekilde temin edilebildiği gibi kullanılmış (ikinci el) olarak da temin edilebilmektedir.

Satılık ikinci el beton santrali bulmak zor olmasa da projeye uygun özelliklerde bir santral temin etmek her zaman mümkün olmayabilmektedir. Beton santralleri, ağır işler yapmak için tasarlanan, uzun yıllar sorunsuz işlem yapma potansiyeline sahip dayanıklı makinelerdir.

Satılık İkinci El Beton Santrali Nedir?

Beton santrali, yapı sektöründe ve inşaat sektörü başta olmak üzere birçok sektörde kullanılmak üzere hazır beton üretimi gerçekleştiren büyük tesislerdir. Bu tesislerde elde edilen hazır beton, belli miktarlarda agrega, çimento ve suyun karıştırılması ve bazı işlemlerden geçirilmesi sonucu üretilmektedir. Yüksek tonajlarda işlem yapabilen beton santralleri uzun dönemli yatırım ve üretim tesisleridir. Bu yüzden beton santralleri tasarlanırken santralin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabilecek şekilde tasarlanır.

Uzun yıllar çalışabilen beton santralleri bu sayede belli bir dönem işletildikten sonra başka bir firmaya satılabilmektedir. İkinci el olarak da temin edilebilen beton santralleri firmalara önemli avantajlar sağlamaktadır. Hem sabit beton santrali hem de mobil beton santrali konusunda sektörün öncü kuruluşları arasında bulunan FABO Global ikinci el beton santrali konusunda da birlikte çalıştığı firmalara özel çözümler üretmektedir.

Satılık İkinci El Beton Santrali Nedir?
İkinci El Beton Santrali Özellikleri

İkinci El Beton Santrali Özellikleri

Beton santralleri yapı ve inşaat sektörünün temel malzemesi olan hazır betonun üretilmesi amacıyla tasarlanan güçlü yapılardır. Beton santrali hem yapı tasarımı ve inşası gerçekleştiren firmalar tarafından hem de hazır beton üretimi yapıp piyasanın ihtiyacını gidermek amacıyla üretim yapan firmalar tarafından kullanılır. Bu yüzden hazır beton santralleri, kullanım alanı geniş ve bir yatırım aracı olarak da düşünülebilir.

İkinci el hazır beton santralleri, sıfır beton santralleriyle aynı işleve sahip olmakla birlikte şu özelliklere sahiptir;

 • Temin edildikten sonra da uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir
 • Sıfır beton santraliyle aynı işlemleri gerçekleştirebilir
 • Firmalara maliyet açısından avantajlar sunar
 • Bakımları yapıldığı taktirde sorunsuz bir şekilde kullanılabilir

İkinci El Beton Santrali Avantajları

Beton santralleri yapı sektörü için oldukça önemli bir göreve sahip olan iş makineleridir. Kendi içerisinde bir fabrika gibi çalışan beton santralleri, gelişmiş otomasyon sistemleriyle daha az insan gücü ve kontrolüyle çalışabilmektedir. İkinci el hazır beton santralleri de aynı özelliklere sahip olmakla birlikte bazı avantajlara sahiptir.

Bunlar;

 • Sıfır beton santrallerine göre daha uygun maliyetlidir
 • Alıcı firmayı yüksek kurulum maliyetinden kurtarır
 • Kısa dönemli veya uzun dönemli projelerde kullanılabilir
 • Yüksek kapasitede işlem yapabilir
 • Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde üretim yapabilir
 • İstenilen miktarda performans sergiler
İkinci El Beton Santrali Avantajları
İkinci El Beton Santrali Nerelerde Kullanılır?

İkinci El Beton Santrali Nerelerde Kullanılır?

Beton santralleri, inşaat sektörünün ayrılmaz bir parçası olduğu için yapı ve inşaatın olduğu her alanda ve coğrafyada kullanılabilmektedir. Zorlu arazi ve iklim şartlarına dayanıklı ve her koşulda işlem yapabilme özelliğine sahip olan beton santralleri, günümüzde farklı kıtalarda farklı projelerde görev almaktadır.

Özellikle kısa dönemli projeler için ideal olan ikinci el beton santrali, uygun maliyeti ve proje bitiminde tekrar ikinci el olarak satılabilmesi açısından kısa süreli işler için tercih edilmektedir. İkinci el mobil beton santralleri de bu bağlamda gezici projeler için firmalara önemli maliyet ve nakliye avantajı sunar.

İkinci el beton santralleri yine, küçük ve orta büyüklükteki yapı projeleri için tercih edilirken, proje bitiminde tekrar satılabilir ve önemli oranda kârlılık sağlayabilir.

FABO İkinci El Beton Santralleri

FABO Global beton santrali, beton santrali ekipmanlarının üretilmesi ve temini konusunda global ölçekte bilinen bir markadır.      FABO, makine üretimi için yüksek miktarlarda ar – ge yatırımları yapmaktadır. Böylece piyasadaki son teknolojik ürünleri üretip dağıtımını yapabilmektedir. Üstelik sıfır (kullanılmamış) beton santrali satışını yapmakla birlikte ikinci el beton santrali temini de yapmaktadır. İkinci el beton santrali ihtiyaçlarınız için FABO Global ile iletişime geçebilirsiniz.

FABO Global ikinci el beton santralleri, FABO tarafından alındıktan sonra santrallerin gerekli tüm bakımları yapılmaktadır. Yine ikinci el beton santrallerinin tüm eksikleri ve performansını etkileyecek tamir ihtiyaçları FABO mühendisleri tarafından tamamlanır. Bu işlemlerden sonra satışa sunulur. FABO ikinci el beton santralleri, satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde çalışabilen santrallerdir. Yüksek performansta çalışan ikinci el santraller firmalara önemli avantajlar sunmaktadır.

FABO İkinci El Beton Santralleri
FABO İkinci El Beton Santrali Avantajları

FABO İkinci El Beton Santrali Avantajları

FABO Global markası beton santrali ve konkasör tesisi imalatı gerçekleştiren piyasadaki öncü firmalardandır. Bünyesinde ürettiği beton santralleri günümüzde dünyanın farklı kıtalarında kullanılmaktadır. FABO Global tarafından temin edilen ikinci el beton santralleri de hem maliyet hem de performans açısından önemli avantajlara sahiptir. Bunlar;

 • FABO ikinci el beton santrallerinin tüm bakım işlemleri FABO mühendisleri tarafından yapılarak satışa sunulmaktadır
 • Uzun yıllar hiçbir problem yaşanmadan kullanılabilir
 • Firmalar FABO’nun servis ve yedek parça hizmetinden yararlanabilir
 • Güvenli ve bilinen bir markadan temin etmenin rahatlığını sağlar
 • Firmalara uygun maliyetlerle beton santrali kurumuna imkân verir

Satılık İkinci El Beton Santrali Fiyatı

Beton santralleri günümüzde firmaların farklı ihtiyaçlarına göre farklı modellerde üretilmektedir. Bu yüzden farklı özelliklerde ve kapasitelerde birçok beton santrali modeli bulunur. Beton santralinin markası ve özellikleri fiyatları belirleyen temel etmenlerdir.

Aynı durum ikinci el beton santrali için de geçerlidir. Santralin durumu, markası ve modeli ve sahip olduğu ekipmanları maliyeti doğrudan etkileyen etmenlerdir. İkinci el beton santrali seçeneklerimiz ve ikinci el beton santrali fiyatları için FABO Global ile iletişime geçebilir, konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Menü