Doğada kesif yığın şekilde bulunan bazalt, taş kırma eleme tesislerinde işlenerek sektörlere göre kullanılır hale getirilir.

Volkanik kaya türü niteliğinde olan bazaltın işlenmesi için kurulan tesisler, küçük parçalara ayrıştırılarak kullanılabilir forma bürünmesini sağlar. Mobil sert taş kırma eleme tesisi nedir konusunda, mimari yapılan için estetik görünüm veren bazaltın işlenmesini sağlayan istasyonların bütünüdür diyebiliriz.

 

Mobil Sert Taş Kırma Eleme Tesisi

Pek çok madene oranla daha nadir bulunan ve işlenmesi zor bir kaya türü olan bazalt, ancak eleme tesislerinde dönüştürülebilir. Mobil formda dizayn edilen tesisler, bazaltın yanı sıra sert kaya ve maden türlerinin işlenmesinde de önemli rol oynar.

Şehir içi yol yapımında, inşaat sistemlerine ve mimari projelerde kullanılan sert kaya türlerini işlemek için tasarım edilen tesisler, genellikle taşınabilir formdadır. Mobil sert taş kırma eleme tesisi, inşaat alanında yahut proje alanında işlenmenin yapılması için kurulan geçici tesislerdir.

Raylı yol sistemi kullanılarak yapılan mobil tesisler, farklı boyutlardaki betonların taşınması, işlenmesi ve iletilmesi için eksiksiz istasyon modüllerinde kurulum edilir.

 

Mobil Çeneli Kırıcı

Duvar yapımı, tank ve depo sistemleri ya da baca gazı kanalları gibi alanların imalatında kullanılan mobil çeneli kırıcı modülleri, taş kırma tesislerinin önemli departmanlarından biridir. Çok sert nitelikte olan madenler ve kayaların kırılması, daha küçük boyutlara getirilmesi için kullanılan sistemlerdir.

Genellikle 4 farklı istasyon modülünde kurulan mobil tesisler, kayaların çıkarıldığı alanda ve nakliye edilecek alana dek raylı sistemde tasarlanır. Darbeli kırıcı sistemler, mobil silindir kırıcı sistemleri ve mobil eleme sistemleri gibi farklı opsiyonlarla kayaların boyutları küçültülerek, işlenebilir hale getirilir.

 

Mobil Bazalt Kırıcı

Seyyar sistem olarak kurulan bazalt kırıcılar, 5 farklı ekipman ile dizayn edilir. Mobil bazalt kırıcı, kaya bunker besleyici, çeneli kırıcı ile ön elek sistemi ve sekonder darbeli kırımı olması gereklidir. Ayrıca; ikiz elek ve stok bunker ile mobil taş kırma- eleme tesisleri kurulabilir.

Sabit sistemlere alternatif olarak imal edilen mobil bazalt kırıcılar, maden alanına yakın konuma kurularak işlemlerin daha hızlı şekilde yapılmasına katkı sağlar.

 

Menü