Kırılması ve işlenmesi çok kolay olmayan, sert ve aşındırıcı özelliklere sahip kalker bazalt madenleri, primer kırıcı tesisleri ile işlenebilir.

Pdk kırıcı olarak nitelendirilen mobil primer kırıcı nedir, ne işe yarar konusunda kullanım alanlarıyla alakalı bilgiler sunuyoruz Darbeli kırıcı sistemlere nazaran daha pratik kullanım sağlayan ve sabit olmaksızın istenilen alanda kurulum edilebilen sert taş kırıcı makineleridir.

Bazalt, granit, kalker, kuvars ve sert türdeki tüm madenlerin kırılması, boyut kazandırılarak elek işleminin yapılması ve kullanılabilir forma dönüştürülmesi için kullanılan profesyonel iş makinesi sistemleridir.

 

Mobil Bazalt Kırıcı

Maden ocakları ve taş ocaklarında taş kırma tesisi olarak kurulan sistemler, büyük kütlelere sahip kayaların daha küçük parçalara ayrılması için kullanılır. Mobil bazalt kırıcı tesisleri, çeşitli ekipmanlar ve ünitelerden oluşuyor. Bunlar arasında;

 

  • Primer çeneli kırıcı
  • Çift yönlü tersiyer darbeli kırıcı
  • Tersiyer kırıcı besleme bandı
  • Ana besleme bandı
  • Elektrik panosu ve otomasyon sistemi
  • Kolay bakım platformları
  • Bypass standı
  • Hidrolik ayaklar
  • Mobil şase
  • Yüksek stroklu titreşimli elek

Ve ön- yan stok bantları ile dizayn ediliyor. Mobil primer kırıcı tesisleri, bazalt ve granit gibi sert madenlerin işlenebilmesine olanak sağlar.

 

Mobil Kalker Kırıcı

Dere taşları, kuars, bazalt, granit ve kalker taşlarının sertlik derecelerine göre işlenmesini sağlayan sistemlerdir. Mobil kalker kırıcı tesisleri, istenilen boyutlarda ürün elde edilmesini ve kayaların sertlik oranlarına göre daha kapsamlı şekilde bölünmelerini sağlar.

Genellikle 60- 250 ton/ saat çalışmalarına sahip iş makineleri kullanılarak, seyyar sistemde maden alanına nakliye edilerek kurulumu sağlanır. Taşların kırılmasını, elenmesini ve kimi makinelerde yıkanıp dezenfekte edilmesini sağlayan pek çok kalker kırıcı iş makinesi bulunuyor.

 

Mobil Granit Kırıcı

Kolay taşınabilen mobil taş kırıcı sistemleri, genellikle tek tır ile nakledilebiliyor. Kullanımı kolay formda tasarım edilen mobil granit kırıcı tesisleri, çeneli kırıcı ve tersiyer kırıcı sistemleriyle dizayn ediliyor. Makinelerin marka ve modellerine göre farklı nitelikler ve özelliklerde üretilen donanımlar ile granit, bazalt ve sert madenler istenilen boyutlara getirilebiliyor.

Tek şaseli veya çift şaseli olarak imal edilen granit kırıcılar, sekonder darbeli kırıcı çeşitleriyle alternatifli kullanım olanağı sağlıyor. Kırma ve eleme tesislerinde kullanılan mobil sistemleri, beton altyapı işlemlerinde kolaylık sağlarken maliyetlerin daha avantajlı olmasını sağlıyor.

 

Menü