Kuru Beton Santrali

Kuru beton santrali kuru beton olarak adlandırılan beton çeşidinin üretildiği tesislerdir. Bu tesislerde beton üretimi için gerekli olan agrega, beton ve su gibi malzemeler beton mikserinde karıştırılmaz.

Kuru beton santrali beton karıştırma işlemini mikser kullanılarak karıştırmak yerine, mikser kamyonlarında yapılmasıyla elde edilen beton üretim türüdür.

Kuru Beton Santrali Nedir?

Günümüzde hazır beton olarak bilinen yapı malzemesi iki farklı çalışma prensibi ile çalışan santrallerde üretilmektedir. Bunlar kuru sistem ile çalışan beton santralleri ve yaş sistem beton santralleridir. Kuru üretim yapan beton santralini diğer beton santralinden ayıran en temel fark ise; nihai ürün olan betonun elde edilmesi esnasında kullanılan karıştırma yöntemidir.

Yaş tip beton santrallerinde kum, çimento ve su beton santralinin bir parçası olan mikserde karıştırılıp beton formuna kavuşurken; kuru tip beton santralinde bu malzemelerin karıştırma işlemi mikser kamyonlarında yapılmaktadır. Bu tip beton santrallerinde agrega, çimento ve su otomatik olarak tartılarak oranları belirlenir ve mikser kamyonuna boşaltılır. Karışma işlemi direk mikser kamyonunda gerçekleştirilir.

Kuru Tip Beton Santrali Avantajları

Yapılan proje türlerine göre en çok tercih edilen beton santrali arasında yer alan bu beton santralleri kolay nakliye başta olmak üzere birçok avantaj sunar.

  • Diğer beton santrali türlerine göre düşük maliyetlidir
  • Kolay ve pratik kurulum olanağına sahiptir
  • Baraj ve inşaat projeleri için en ideal beton santrali çeşididir
  • Bilgisayarlı otomasyon sistemiyle rahat kullanıma sahiptir
  • Karıştırma işlemi direkt mikser kamyonunda yapıldığı için hızlı ve yüksek kapasitede beton üretimi sağlar
  • Sahada talep üzerine beton üretimi yapılmasına imkân tanır

FABO Beton Santralleri

Sektördeki uzun yılların verdiği tecrübe ve güvenle beton santrali üretimi gerçekleştiren FABO Makina, bu alanda sürekli gelişip ürün çeşitliliğini ve kalitesini artırarak sektörün öncü kuruluşlarından biri konumuna gelmiştir. Kaliteli beton üretimini en hızlı ve sorunsuz biçimde üretme hedefiyle tasarlanan FABO Beton Santralleri işlerinizi kolaylaştırır, sizi gereksiz yük ve maliyetlerden kurtarır.

Firmaların ihtiyacı doğrultusunda en iyi verimin alınması için projeye özel üretim seçeneklerimiz, 7 gün 24 saat servis desteğimiz ve her projeye uygun seçeneklerimizle iş ortaklarımızın yanındayız.

Menü