Büyük taş ve kayaları kırmak için kullanılan konkasör sayesinde taş kırma ve eleme yapılmaktadır.

 

Konkasör Nedir?

Taş ya da madenleri kırmak oldukça zor ve külfetli bir iştir. Bunun için profesyonel olarak çalışmak gerekir. Taş kırmayı sağlayan tesisin genel adı ise konkasördür. Özellikle kayaların yerinden ilk söküldüğü zaman konkasörler hayati önem taşır. Devasa boyutlardaki bu kayaların kırılması için dev tesisler ve güçlü makineler gerekir. Bu makinelerle daha küçük parçalara ayrılan taşlar, inşaatlarda kullanılacak hale getirilir. Taşlar küçültülerek inşaat sektörü için hammadde haline getirilir. Yol, köprü, altyapı gibi çalışmalarda bu taşlar kullanılır.

Konkasörler kullanılan yerlere göre farklı çeşitlerden oluşur. Madenler ve taş ocakları gibi kayaların ilk çıktığı ve en büyük olduğu yerlerde sabit konkasör tercih edilir. Sabit konkasörlerin performansı daha yüksektir. Buralarda kırılan taşlar çeşitli boyutlarda piyasaya sürülür.

İnşaat sahalarında ise genellikle mobil konkasörler tercih edilir. Buralarda zaten kırılmış olan taşlar daha küçük boyutlara getirilir. Kullanım alanına göre ihtiyaç duyulan boyutlardaki taşlar hemen orada temin edilmiş olur. İnşaatlar genellikle belirli süreli olduğu için sabit platforma gerek yoktur. Mevcut inşaat bitince yeni başlanacak olan inşaata mobil konkasörü taşımak mümkündür. Böylece çok daha hızlı, işlevsel ve fonksiyoneldir.

 

Kullanım Alanları

Taş ve kayanın olduğu her yerde konkasör kullanmak bir ihtiyaçtır. Taşın serüveninin başlangıcı ve bitişi konkasörler ile olmaktadır. maden sahalarından başlayarak, inşaat alanlarına kadar oldukça fazla kullanım alanı mevcuttur. Maden kırma sahaları, taş ocakları, maden zenginleştirme tesisleri, agrega tesisleri gibi yerlerde devasa kayaların kırılması için kullanılır. Bu tip yerlerde sürekli olarak taş kırma çalışmaları yapıldığı için sabit konkasör tercih edilir.

Alt yapı çalışmaları, organize sanayi bölgeleri, karayolları yapımı, hızlı tren yapımı, metro inşaatı, doğalgaz boru hattı döşenmesi, hidroelektrik ve rüzgar enerjisi santralleri gibi yerlerde ise taşların daha küçük hale getirilmesi ve elenmesi için konkasör kullanılır. Buralarda genellikle mobil konkasör kullanılır. Çünkü bunlar süreli çalışmalardır ve çalışma bitince konkasör yeni çalışma alanına taşınır.

İnşaat yapılan yerlerde ortaya çıkan atık malzemelerin taşınması için kırılması gerekir. Bazen dağlarda tünel açılması gibi işlerde devasa kayalar ortaya çıkacaktır. Bunların taşınması için mobil konkasör getirilerek kullanılır. Kentsel dönüşüm kapsamında ortaya çıkan hafriyatın taşınması için de daha küçük parçalara ayrılması gerekir. İşte buralarda da konkasör kullanılacaktır. Kısacası inşaatın olduğu her yerde konkasör de kullanılacaktır.

kullanılacaktır. Kısacası inşaatın olduğu her yerde konkasör de kullanılacaktır.

Firmamız tarafından satışı yapılan konkasörleri tüm bu alanlarda güvenle kullanabilirsiniz. Önemli olan ihtiyacınıza uygun bir konkasör almaktır. Size hangi tesisin uygun olduğu konusunda uzmanlarımız yardımcı olacaktır. Çalışma alanınız, yapacağınız işin kapasitesi ve süresi gibi konularda bilgilendirme yapmanız halinde sizin için en uygun ürün sunulacaktır.

 

Menü