Konkasör Tesisi Maliyeti Ne Kadar?

Konkasör tesisi maliyeti hesaplanırken pek çok farklı tüpte kırıcının ve bunlara ek olarak çeşitli ekipmanların bulunduğu bilinmelidir. Tesiste hangi makinelerin bulunacağını belirleyen faktörler ise faaliyet gösterilen sektör, işlenecek materyal, çalışma sahası gibi şeylerdir.

Konkasör tesisi maliyeti doğru şekilde hesaplanmazsa işletmenin yatırım ve işletme maliyetlerinde beklenmedik boşluklar meydana gelebilir. Dolayısıyla, ister mobil konkasör tesisi olsun ister sabit, ayrıntılı bir piyasa araştırması ve fizibilite çalışması yapmadan satın alma işlemini yapmamak gerekir.

Konkasör Tesisi Maliyeti ve Ekipmanları

Konkasör tesisi maliyeti, tesiste bulunacak ekipmanlarla doğrudan bağlantılıdır. Bazı maden ocaklarında birkaç farklı kırıcı tipinin kullanılması gerekebilir. Ya da dere yatağından malzeme çıkarılıyorsa susuzlandırma eleği gibi makinelere ihtiyaç duyulabilir.

Konkasör tesislerinde bulunabilecek satılık kırma tesisi ekipmanları şunlardır:

  • Kırıcı Çeşitleri (Çeneli, Darbeli, Tersiyer, Dik Milli ve Konik Kırıcılar)
  • Titreşimli Elek
  • Susuzlandırma Eleği
  • Titreşimli Besleyici Bunker
  • Helezon Yıkayıcı
  • Kovalı Yıkayıcı
  • Wobbler Besleyici

Yukarıdaki ürünlerle ilgili teknik bilgileri ve makine modellerini “Ürünler” sekmesi altında bulabilirsiniz.

Satılık Kırma Tesisi Ekipmanları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir kırma, eleme ve yıkama tesisi satın almadan önce, tesisi hangi alanda kullanacağınıza, materyalle ilgili ayrıntılı bilgiye ihtiyacınız vardır. Bünyenizde çalışan jeoloji ve cevher mühendisleri, teknik ekiple birlikte gerekli araştırmaları yapmanız gerekir.

Örneğin, hammaddeyi nereden ve hangi boyutta alacağınız çok önemlidir. Faaliyet göstereceğiniz alan için ihtiyaç duyulan materyal çıktı boyutunu da belirlemelisiniz. Bu faktörler, konkasör tesisinin üretim kapasitesi ve boyutu gibi konularda daha net olmanızı sağlayacaktır.

Satılık küçük kırma tesisi ihtiyacınızı karşılayacak mı? Ya da satılık mobil darbeli kırıcı almanız yeterli olacak mı? Yoksa sabit konkasör tesisine mi ihtiyacınız olacak? Tüm bu sorulara cevap verebilmek için doğru araştırma şarttır.

Satılık Mobil Darbeli Kırıcı

Mobil konkasör tesisleri, maliyet – performans açısından son yılların en çok tercih edilen makinelerindendir. Sabit konkasör tesislerinin yapabildiği tüm işlemleri yapabilen, buna ek olarak tek bir şasi üzerine yüklenerek kolayca taşınabilen mobil konkasörler, farklı proje sahalarına taşınarak kullanılabildikleri için oldukça avantajlıdır.

Hangi konkasör tesisini satın alacağınıza karar vermeden önce, tecrübeli müşteri temsilcilerimizle görüşün! İhtiyaçlarınızı doğru analiz ederek sizin için en uygun tesisi bulmanıza yardım edelim.

Menü