Çift Milli Beton Mikseri

Çift milli beton mikseri prekast beton endüstrisi ve yüksek miktarda kaliteli beton ihtiyacı duyulan tüm projeler için ideal çözümler sunar. Çift şaftlı mikserlerin iki farklı yöne doğru dönen şaftlara sahip olması, daha homojen bir karışım elde etme olanağı sunar.

Çift milli beton mikseri diğer mikser tiplerine göre daha hızlı karıştırma kuvveti sağladığı için büyük ebatlı agregalarla bile etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Millerin yatay eksende senkronize çalışması, su, çimento ve agrega karışımının standartlara uygun kalitede gerçekleştirir.

Çift Milli Beton Mikseri Faydaları

Çift milli beton mikseri, farklı özelliklere ve farklı miktarlara sahip malzemelerin eşit bir şekilde dağılmasını ve bu sayede her noktasında benzer özellikler gösteren bir beton karışımının elde edilmesini sağlar.

Bazı karışımlar, tek milli mikserlerin tek yönlü hareketiyle elde edilemeyebilir. Tüm malzemelerin eşit şekilde dağılması ve elde edilen betonun tutarlı bir kıvamının olması için iki milli mikser kullanımı, önemli ölçüde farklılık yaratmaktadır.

Çift milli mikserlerin faydaları şöyle sıralanabilir:

  • Çift milli mikserler hem radyal hem de eksenel yönde hareket sağlar. Bu sayede daha düşük hızda bile tek milli mikserlere göre efektif sonuçlar elde eder. Bu sebeple tek milli mikserler yerine çift milli mikserlere yatırım yapmak çok daha avantajlıdır.
  • Çift milli mikser çalışırken betonun iki şaftın arasında birikmesini sağlar. Bu sayede karıştırma kolları ve alt astar arasındaki aşınma miktarını önemli ölçüde azaltır. Tek milli mikserlerde, aşınma direncini arttırmak için dökme demir ya da çelik plaka kullanmak zorunludur. Bu durum da maliyeti arttırır.
  • Çift milli mikserlerin tasarımı, arıza olasılığını büyük oranda düşürür. Daha yeni teknolojiyle imal edilmesi bakım ve onarım kolaylığını beraberinde getirir.

FABO Çift Milli Mikser Modelleri

FABO,  yirmi yıla yakın sektörel tecrübesiyle günümüz inşaat sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede mikserler üretmektedir. Kompakt boyutları sayesinde, ister dar alanlarda kurulmuş olsun ister geniş alanlarda, her türlü tesise kolayca uyum sağlayan FABO Çift Milli Mikserler, tek bir makineyle iki makineyle elde edilen karışımın yapılabilmesini sağlar.

FABO’da küçüğünden büyüğüne her türlü projeye uygun 6 farklı iki milli mikser modelimiz var:

  • TWS-01 Twin Shaft Mikser
  • TWS-02 Twin Shaft Mikser
  • TWS-03 Twin Shaft Mikser
  • TWS-04 Twin Shaft Mikser
  • TWS-05 Twin Shaft Mikser
  • TWS-06 Twin Shaft Mikser

Modellerimizin teknik özellikleri ve fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, projenize en uygun mikseri seçmek için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Menü