Bu yazımız içerisinde çeneli kırıcı nedir sorusuna cevap buluyoruz. Çeneli kırıcılar ve kullanım alanları konusunda detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Taş ve madencilik sektöründe sıklıkla kullanılan kırıcı makinelere çeneli kırıcı adı verilir. Sabit gövde, sac konstrüksiyondan üretilen çene bölümü ve ayar bloğu ile yüksek verim sunar. Makinenin pitman bölümü ise çelik dökümden imal edilir. Kırıcı çene bölümü magnezyum ya da krom alaşımlı olarak çelik dökümden üretilir. Astar ve çene bölümü tersyüz mantığıyla işler. Bir tarafı aşındığı zaman diğer tarafı kullanabilirsiniz. Gergi bölümünde ise lastik takoz kullanılır.

Çeneli Kırıcılar

Çeneli Kırıcılar, birincil ve sekonder kırıcı olarak kullanılır. İnşaat uygulamalarında kırma eleme tesislerinin en önemli parçalarından bir tanesidir. İçerisinde bulunan malzemeleri sabit ve hareketli çene arasında sıkıştırarak kıran bu sistemler granit bazalt ve dere malzemesi gibi taşları kırmak için kullanılır. Çeneli kırıcılar işletmelerin ihtiyaç duyabileceği kırma işlemlerini kolayca gerçekleştirir. Aklınıza gelebilecek farklı maden ve mineraller bu makinalarda işlenir. Çene kırıcılar farklı boyutlarda isteğe göre üretilir. Bu nedenle modellerin motor gücü ve ağırlık kapasiteleri farklılık gösterebilir. Çeneli kırıcılar yumuşak ve sert malzemeleri kolayca kırabiliyor. Hidrolik adı verilen ayarlama mekanizmaları sayesinde istenilen çene açıklığı ve ürün eğrisine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu sistemle beraber çok daha güvenli ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Çene kırıcı imalatı gerçekleştirilirken hem seyyar hem de sabit olan modellerde çelik kullanılır. Böylelikle makineden maksimum verim alabilirsiniz.

Primer ve Sekonder Çeneli Kırıcılar

Primer ve Sekonder çeneli kırıcı olarak çalışan bu makinalar işletmenizin ihtiyacı doğrultusunda kolayca temin edilebiliyor. Bu tür makineleri satın alırken güvenilirlik, performans ve dayanıklılık özelliklerine iyi bakmanız gerekir. Çeneli kırıcı fiyatları ihtiyaç sahiplerinin dikkat ettiği detaylara göre değişir. Makinenin sahip olduğu volan hızı, çene kapma açısı ve diğer materyaller fiyata etki eder. Bu özellikler güvenliği konusunda da ön plana çıkar. Volan göbekleri büyük çeneli kırıcı çeşitlerinde büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden volanları özel sıkma sistemleri kullanılarak kullanılması gerekir. Çeneli kırıcı fiyatları Primer ya da Sekonder tipe göre de değişebilir. Çeneli kırıcı makineler pek sert kayaç yapısını kolaca işleyebilir. Çeneli kırıcı imalatı yapan tesisler ihtiyaçlarınıza göre makineleri hazırlayabilir. Bu sistemleri kurarken montaj çalışmaları son derece önemlidir. Ağır işlemler için tasarlanan bu makinaların maksimum verimlilikte çalışması gerekir. Aşınmadan ortaya çıkacak parça değişimlerinin ton başına üretim maliyetini etkiler. Bu nedenle Çeneli kırıcı fiyatları kaliteyle doğru orantılı artış gösterir. İşletmenizin ihtiyaç duyacağı çene kırıcı makinelerine en uygun fiyatlarla firmamızdan ulaşabilirsiniz. Size özel sistemlerimiz ile maksimum verimlilikte iş yapabilmenize yardımcı oluyoruz. Çeneli kırıcılar hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Menü