Beton Kırma Tesisi

Beton kırma tesisi, geri dönüşüm tesislerinde, yol projelerinde ya da yerinde yıkım işlerinde sıklıkla kullanılan bir makinedir. Genelde mobil ve küçük boyutlarda olan beton kırma tesisleri, kapasite ve kırıcı türüne göre çeşitlere ayrılmaktadır.

Beton kırma tesisi tek bir şasi üzerinde kolayca taşınabilir. Bazıları da paletli olarak üretilmekte, bu sayede hareketliliği sağlayabilmektedir. Özellikle paletli olan beton kırma tesisleri, proje sahası içerisinde büyük avantajlara sahiptir.

Mobil Beton Kırma Tesisi

Beton kırma tesisi, asfalt kırıcı olarak da bilinir. Bunun sebebi asfalt geri dönüşümü için de kullanılmasıdır.

Görüldüğü gibi, beton kırma tesislerinin pek çok amaca yönelik özellikleri mevcuttur. Bu yüzden, verimlilik ve süreklilik gibi bir firma için hayati önem taşıyan faktörleri maksimize etmek, doğru makine seçiminde yatmaktadır.

Yakında beton kırma tesisleri üreticisi bulmak ve satın almak istiyorsanız, genelde göreceğiniz kırıcı tipleri şunlar olacaktır:

  • Satılık mobil darbeli kırıcı
  • Satılık mobil çeneli kırıcı
  • Satılık mobil konik kırıcı

Kırıcı Tiplerine Göre Beton Kırma Tesisleri

  • Çeneli Kırıcılar: Bu tip beton kırıcılar, malzemeyi parçalamak için çeneye benzeyen iki parçayı kullanır. Bu parçalardan biri sabit, diğeri ise hareketlidir. Bu iki levha arasında hareket eden beton, daha küçük parçalara ayrılır.
  • Konik Kırıcılar: Bu kırıcılarda koni şekilli iki levha aracılığıyla kırma işlemi gerçekleştirilir. Genelde çeneli ya da darbeli kırıcılardan sonra, ikincil kırıcı olarak kullanılırlar.
  • Darbeli Kırıcılar: Darbeli kırıcı birincil, ikincil ve üçüncül olarak kullanılabilen, çok amaçlı bir kırıcı türüdür. Çubuklu ya da çekiçli eğirme rotoru aracılığıyla kırma işlemini gerçekleştirir.

Yukarıda saydığımız farklı kırıcı tiplerinin hem mobil hem de sabit versiyonları bulunmaktadır. Beton ve asfalt geri dönüşüm projeleri için satılık küçük beton kırıcı ya da paletli konkasör modelleri daha avantajlıdır.

FABO Paletli Konkasör ve Asfalt Kırıcı

FABO’nun yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik esaslarına uygun olarak üretmiş olduğu paletli konkasör tesisleri, geri dönüşüm amaçlı projeler için birebirdir.

Modellerimize daha yakından bakmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir, fiyat teklifi ve daha fazla teknik detay için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Menü