Mobil kırma ve eleme tesisi, taş ve maden ocaklarından elde edilen ham malzemenin, kullanılabilir agrega haline getirilmesini sağlar. Fakat her makine her ortam için üretilmemiştir. Ayrıca, gerçekleştirilecek projenin ihtiyaçları da değişmektedir. Dolayısıyla, nasıl bir makine kullanılacağı dikkatle seçilmelidir.

Doğru mobil kırma ve eleme tesisi seçimi yapmak, zaman ve para kayıplarının önüne geçmek için önemlidir. Proje doğrultusunda tüm ayrıntılar titizlikle incelenmeli, ihtiyaçlar belirlenmeli ve hangi tip makinenin daha avantajlı olacağına karar verilmelidir. Bu yazımızda, mobil ya da sabit kırma makineleri arasında seçim yapmayı kolaylaştıracak bazı ipuçları vereceğiz.

 

Mobil Kırma ve Eleme Tesisi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil kırma ve eleme tesisi seçilirken ilk olarak bakılması gereken nokta, projenin mobil taş kırma makinesi için mi geleneksel kırma makineleri için mi daha uygun olduğudur. Ayrıca maliyet analizi de yapılmalıdır ki daha sonra meydana gelebilecek durumlara hazırlıklı olunsun.

Endüstriyel amaçlı makine alımlarında her daim, satın alma ve yaşam döngüsü maliyeti karşılaştırması yapılmalıdır. Bazı ürünlerin satın alımda daha uygun fakat ilerleyen süreçte daha maliyetli olması gerçeği akıldan çıkartılmamalıdır. Mobil taş kırma makinesi iyi korunduğu ve düzenli bakımları yapıldığı takdirde 1.800.000 dakika boyunca verimli kullanılabilir hatta bu süre uzatılabilir. Bu durum, hem satın alma maliyeti hem de yaşam döngüsü maliyeti bakımından oldukça ideal bir ürün haline getirmektedir.

 

Mobil Taş Kırma Makinesi Avantajları

 

  • Satın alma maliyetini çok kısa bir sürede çıkaracak hatta kâra geçirecek kadar ürün üretebilir.
  • Sabit kırma makinelerinde de mobil kırma makinelerinde de dizel gücü gereklidir. Sabit makinelerde dizel gücüyle çalışan 4 veya 5 adet motor bulunması gerekir. Mobil taş kırma ve eleme tesislerinde ise bir adet dizel motordan elde edilen elektrikle işlem yapılabilir. Bu durum, bakım maliyetini azaltır ve zamandan tasarruf sağlar. Belirli aralıklarla motorun yağ ve filtre kontrollerini yapmak yeterli olacaktır.
  • Sabit makinelerin kurulum süreleri, gelişen teknolojiler sayesinde eskisine oranla çok daha kısadır. Fakat aynı makinenin birden fazla proje için kullanılması mümkün değildir. Taşınabilir taş kırma makinesi, lojistiği kolay olması sebebiyle başka proje sahalarına kolaylıkla taşınabilir. Bu sayede hem maliyeti azaltır hem de verimliliği arttırır.

Beton santralleri, kırma makineleri ve ekipmanları konusunda yaklaşık 30 yıllık deneyimiyle FABO, ileri teknolojiyle mobiliteyi buluşturarak sektördeki öncülüğünü sürdürmektedir.

Mobil taş kırma makinesi fiyatları ve teknik ayrıntıları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Mobil Taş Kırma Makinesi Fiyatları

FABO’nun her türlü ihtiyacı karşılayabilecek geniş ürün yelpazesindeki bazı ürünler şunlardır:

 

Taş ve maden ocaklarında, şantiyelerde agrega üretimi için siz de FABO’yu tercih edin, satış sonrası hizmetlerinden ve üstün teknik servis olanaklarından faydalanın.

Kırma Eleme Tesisleri

 

Menü