Mobil Çeneli Kırıcı

Mobil çeneli kırıcı, en çok agrega imalatı için faaliyet gösteren taş ocaklarında ve geri dönüşüm uygulamalarında kullanılmaktadır. Madencilik sektöründe de birincil kırma işleminde rol alabilirler. Mobil çeneli kırıcıların hareket kabiliyetine sahip paletli versiyonları da mevcuttur.

Mobil çeneli kırıcı sabit kırma eleme tesisleriyle karşılaştırıldıklarında çok daha işlevseldirler. Bir sabit kırma tesisinin her kabiliyetine sahip olmakla birlikte, birkaç farklı proje sahasına taşınabilmeleri ve kısa sürede operasyona hazır hale gelmeleriyle fark yaratmaktadırlar.

Mobil Çeneli Kırıcı Avantajları

Satılık mobil çeneli kırıcılar ürün çıktısını daha kaliteli hale getirmek, işletme ve yatırım maliyetlerini düşürmek gibi önemli avantajlara sahiptir.

Çeneli kırıcılar;

  • Esnek çalışma kabiliyetine sahiptirler: Farklı uygulama alanlarına uyum sağlayacak şekilde optimize edilebilirler.
  • Uzun süre kullanılarak kârlılık oranını arttırırlar: Sabit kırma tesisleriyle aynı uzunlukta ömre sahiptirler. Uzun süren AR-GE çalışmaları ve kalite kontrol testlerinden sonra satışa sunulmaktadırlar.
  • Enerji tasarrufu sağlarlar ve çevreye zarar vermezler: Özel olarak geliştirilmiş motor yapısı sayesinde daha az enerji tüketirler. Tozsuzlandırma sistemleriyle çevreye verilen zarar minimuma indirgendir. Ayrıca, lojistik maliyetlerinin azalması da karbon salınımını azaltmaktadır.
  • Tek bir operatör tarafından kullanılabilirler: İleri teknolojiyle donatılmış otomasyon sistemi sayesinde bir kişi tarafından kolaylıkla idare edilebilirler.
  • Bakımı kolaydır: Geniş servis ağırla kısa sürede bakımı yapılarak faaliyete dönebilirler.

Satılık Mobil Çeneli Kırıcılar

Sert granit malzemelerden çok daha aşındırıcı materyallere kadar pek çok kaya türünün kırılmasında etkilidir. Asfalt, beton ve inşaat operasyonları için agrega üretimi için de kullanılabilir. Özellikle paletli çeneli kırma tesisleri bu tip kullanım içini idealdir.

Farklı özelliklere ve kapasitelere sahip, çeneli FABO mobil kırma seçeneklerine aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz:

FABO Mobil Kırma ve Eleme Tesisleri

Sektörün en yetenekli mühendislerinin ve tasarımcılarının ortak ürünü olan FABO mobil kırma ve eleme tesislerinde mobil konik kırıcı, mobil tersiyer kırıcı, mobil dik milli kırıcı ve mobil elekler gibi daha pek çok seçenek mevcut.

Uygun fiyata en kaliteli konkasör ekipmanlarını, yedek parça ve teknik servis imkanlarını öğrenmek için hemen bizi arayın!

Menü