Konkasör Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taş kırma için kullanılan konkasör seçimi doğru yapılmalıdır ki, yüksek meblağlar ödenerek alınan makinelerden en yüksek verim sağlansın.

Konkasör Nasıl Seçilmeli?

Konkasör çeşitli sektörlerde kullanılan makinelerdir. Farklı işletmelerde ve farklı sektörlerde bu makine sıklıkla kullanılır. Sektörün değişmesi, makinenin kullanacağı alanın da değişmesi anlamına gelir. Bu yüzden her sektör için ihtiyaçlar nazara alınarak seçim yapılmalıdır. Konkasör ile taş kırma eleme yapılmaktadır. Ancak bu iş de çeşitli aşamalardan oluşur ve ihtiyaca göre çeşitli boyutlarda taşlar elde edilir. Bazı inşaatlarda yüksek performans aranırken, bazı işletmelerde ortalama performans yeterli olacaktır. Bu yüzden en önemli faktör konkasörün kullanılacağı yerdeki ihtiyaçlardır.

Firmamıza gelerek konkasör almak istediğinizi belirtmeniz halinde, makinenin kullanılacağı alanla ilgili bilgiler sizden istenecektir. Verdiğiniz bilgileri uzmanlarımız değerlendirerek hangi kapasitede bir konkasör gerekli olduğunu belirtecektir. Böylece ihtiyacınızdan düşük ya da yüksek kapasiteli bir konkasör alarak gereksiz maliyetlere girmezsiniz.

Konkasör Potansiyeli

Konkasör alırken en önemli konu konkasörün potansiyelidir. Ne kadarlık işin ne kadar sürede yapılacağına göre konkasör çeşitleri değişecektir. 90’lık, 110’luk ve 140’lık gibi çeşitli potansiyeller vardır. En düşük kapasiteli olan konkasör saatte 100 ton kaya kırma potansiyeline sahiptir. En yüksek kapasiteli konkasör ise saatte 1000 ton kaya kırabilir. Maden sahaları gibi alanlarda en yüksek kapasiteli makineler tercih edilmelidir. Geçici inşaatlar içinse düşük kapasite yetecektir.

Mobil konkasörlerde genellikle daha düşük kapasiteli olanlar tercih edilirken, sabit konkasörlerde ise daha yüksek kapasiteler tercih edilir. Mobil konkasör kullanım alanının daha fazla olması sebebiyle daha çok tercih edilen bir üründür. Sabit konkasör ise daha ağır işlerde kullanılan, daha donanımlı bir tesistir.

Firma İlgisi

Konkasör alırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de satın almanın yapılacağı firmadır. Çünkü firma ile sadece satış ilişkisi kurulmaz. Satış sonrası da sık sık görüşmek gerekir. Satın alma öncesinde görüşülen firma ile hazırlıklar tamamlanacaktır. Planlanan gün ve saatte hazırlık yapılan yere firma tarafından kurulum yapılır. Kurulum sonrasında tesisin kullanımı anlatılır. Kullanım esnasında ortaya çıkacak olan sorunlarla da firma ilgilenecektir. Garanti kapsamında yapılacak olan onarımlar, yedek parça temini gibi tüm konularda firma muhatap alınacaktır.

İşte tüm bu sebeplerden ötürü alışveriş yapılan firma oldukça önemlidir. Sürekli olarak muhatap alacağınız için kesintisiz iletişim sağlanan bir firma olması şarttır. Tüm bu aradıklarınızı ise firmamızla bulabilirsiniz.

Sabit konkasör kurulumu biraz daha külfetlidir. Mobil konkasörler bir günde bile kurulabilir. Ancak sabit konkasör için yer ayarlamak ve beton dökerek altyapıyı oluşturmak gerekir. Tüm bu süreçlerde mühendisler faaliyet gösterir. En iyi mühendislerle çalışarak kusursuz hizmet sunmaya çalışıyoruz. Konkasör seçimi yaparken firmamızla çalışarak en doğru kararı verdiğinizden emin olabilirsiniz.

Menü