Dik Milli Kırıcı

Twin Shaft (Çift Milli) Mixer
Çift Milli Mikser
Temmuz 8, 2019
Konkasör ve Beton Santrali Yedek Parçası
Temmuz 16, 2019
Tümünü Görr
Dik Milli Kırıcı İmalatı

Dik Milli Kırıcı İmalatı

Dik Milli Kırıcı

Sert taşların işlenmesinde kullanılan milli kırıcı, kum, çakıl ve mıcır makinelerinin çalışma sistemleri ve özellikleri.

Taş kırma ve beton işleme tesislerinde kullanılan dik milli kırıcı sistemleri, küçük boyutlardaki taşların kırılması ve işlenmesi için imal edilmiştir. Sert ve aşındırıcı niteliklerdeki ürünlerin işlenebilir olması için kullanılan dik milli kırıcılar, sulu ve yapışkan özellikteki malzemelerin de rahatlıkla kırılmasını sağlar.

Nemli maddelerin ayrıştırılması, yüksek devirli rotorlar sayesinde yapılır. Sert taşların kırma işlemleri; kırma haznesinde bulunan taşların astara iletilmesiyle yapılır. Yedek parça açısından oldukça ekonomik olan dik milli kırıcılar, taş kırma işlemlerinde en çok tercih edilen sistemler arasında yer alıyor.

Genellikle; kalker bazalt, beton ve asfalt kumları, dolomit işleme ve çakıl üretimlerinde kullanılan profesyonel makinelerdir.

Kum Makinası

Tersiyer kırıcı olarak nitelendirilen kum makinası, yüksek devirli çalışma kapasitesi sunan, ince malzeme imalatında kullanılan sistemlerdir. Elek üstünde bulunan maden ürünlerinin işlenmesiyle çalışır. Hızlı devirde dönen rotorlar, taş kırıcı paletler aracılığıyla sabit paletlerle kombine edilir. Sabit ve hareketli paletler vasıtasıyla kırma işlemi yapılarak daha ince ve kübik formda ürünler elde edilir.

Maliyet açısından avantaj sağlayan, uzun ömürlü kullanım opsiyonları ve yüksek verim kazandıran kum makinası, marka ve model özelliklerine göre farklı niteliklerde dizayn ediliyor. Beton santrallerinde ve asfalt üretim yerlerinde kumların yapısal özelliklerine göre gradasyon ürün elde edilmesini sağlar.

Mıcır Makinası

Beton santrallerinde fonksiyonel kullanım sağlayan mıcır makinası çeşitleri, mıcırların dizayn edilmesi için kullanılır. Temizleme ve dezenfektasyon sağlayan mıcır makinaları, sathi kaplamada kullanılacak ürünlerin istenilen forma getirilmesinde oldukça verimlidir.

Genellikle saatte; 70- 150 ton/ saat kapasitesinde çalışan makinalar, yıkama sistemleriyle dizayn edilir. Susuz kullanımlarda da hava ile temizleme özelliği sunan makineler bulunuyor. Doğrudan araçlara yükleme sağlayan mıcır makinaları, malzemelerin nemlendirme ve ıslatılmasında da fonksiyon sağlar.

Mobil formda üretilen ve kurulumu çok hızlı sürede tamamlanan mıcır makinaları, kamyonlarla kolaylıkla taşınabilir özelliktedir. Dayanıklı ve sağlam materyallerden üretilen, uzun ömürlü kullanım avantajı sağlayan mıcır makinaları, genellikle hidrolik parçalardan oluşur. Toz bantları ve elektrikli vinç özelliklerinin yanı sıra lastik tekerlekli formda üretilen, sert taşların minimal boyutlarda işlenebilir hale getirilmesinde oldukça avantajlı sistemlerdir.

Bize Ulaşın
close slider