Kırma Eleme Tesisi

Kırma Eleme Tesisi

Şirketimiz için en önemli projelerden biri olan tesisin kurulumu neredeyse tamamlandı.

Bu tesis 35m3 kapasiteli dev bir bunker ve bunkerden gelenleri parçalayan 1100x850mm ebadında CLK-110 Birincil Çeneli Kırıcı içermektedir.

Bu projedeki ikincil kırıcı olarak, müşterilerimizin tam istediği ebatlarda son ürünlere ulaşmasını sağlamak için Ch-440 Konik Kırıcı ve VSI-900 Dikey Milli Darbeli Kırıcı kullanılır.

2400x7000mm ebatlarında bu kırma Tesisinin ortasına yerleştirilen Çift Salınımlı Titreşimli Eleklerimizi unutmayalım.

Bu eleklerin sınıflandırdığı malzemeler Ayrıştırma Konveyör Bantı ile tekrar işleme alınmakta ve hiçbir malzeme boşa gitmemektedir.

200-350 Ton kapasiteli Kırma ve Eleme Tesisis:
-Kaya Besleme Bunleri
-Izgaralı Titreşimli Besleyici (bypass)
-CLK-110 Birincil Çeneli Kırıcı
-Titreşimli Elek
-Konik Kırıcı
-Titreşimli Elek
-Hopper
-VSI-900 Dik Milli Kırıcı
-Taşıyıcı Bant
-Kontrol Paneli ve Otomasyon Sistemi
-Mıknatıs

Saatte 250-350 ton kapasite ile Kireç taşı kırmak amacıyla kurulan Sabit Kırma ve Eleme Tesisi’mizin Makedonya’da kurulumu tamamlanmıştır.

Tesisimizde 4 tip ürün alınacaktır. 0-4 mm, 4-8 mm, 8-16 mm, 16-32 mm ürün boyutları agrega elde edilecektir.

Talep edildiğinde, aynı zamanda 0-38 mm 0-50 mm 0-75 mm çıkış konveyör kayışındaki kanat oluğu sayesinde alınabilir, ayrıca 0-25 mm bypass malzemesi alınabilir.

Kırma ve Eleme Tesisimiz tamamen otomatiktir.

Fabo Kırma eleme tesisleri iki şekilden oluşmaktadır sert ve aşındırıcı taşlarda Çeneli Kırıcı Aşındırıcılığı Az Olan taşlarda pdk kırıcı yani primer darbeli kırıcılar kullanılmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz kırma eleme tesisleri 100 ton saat kapasiteden 1000 ton saat kapasiteler arası üretim yapabilmektedir.

Kırma eleme tesislerimiz istenildiğinde stok bantlı istenildiğinde stok bunkerli yapılabilmektedir. Arazi durumuna göre şekillendirdiğimiz kırma eleme tesisleri sizlere sorunsuz şantiye sahası sunmaktadır . satılık kırma eleme tesislerimiz için firmamızla iletişime geçip size en doğru teklifleri hazırlayıp ddoğru bir kırma elem tesisi sahibi olmanızı amaçlamaktayız.

Konkasör

Büyük kaya veya beton parçalarının kırılması ve daha ufak parçalara ayrılması için kullanılan makinelere konkasör adı verilmektedir.

Mobil ve Sabit Konkasör

İnşaat alanlarında ve özellikle maden sahalarında büyük kaya ya da maden parçaları ile karşılaşılması kuvvetle muhtemeldir.  Bu kaya parçalarının başka bir yere nakledilebilmesi için küçük parçalara ayrılması gereklidir. İşte bunun için de konkasör makineleri kullanılır.

Genel itibariyle sabit ve mobil olmak üzere 2 tür konkasör bulunur. Elbette ki her iki kategorinin altında güçlerine ve kapasitelerine göre 90’lık, 110’luk ve 140’lık gibi alt kategoriler de yer almaktadır. Kullanılacak olan işin mahiyetine göre bunlardan birisi tercih edilebilir.

Kaç Ton Taş Kırılabilir?

Konkasör tesislerinin kapasitesi kaç ton kaya kırılabileceğini belirleyen önemli bir unsurdur. Buna göre en düşük kapasiteli konkasör ile saatte 100 ton kaya kırılabilecekken en yüksek kapasiteli olanla saatte 1000 ton kaya pekâlâ kırılabilir.

İnşaat alanlarında karşılaşılabilecek zorluklara göre ekstra güçlendirici başlıklar da kullanılabiliyor. Bu sayede makinenin daha yüksek verim elde etmesi sağlanıyor.

Nerelerde Kullanılır?

Konkasör tesisleri kaya kırılması gereken her yerde kullanılabiliyor. Buna göre maden sahaları, altyapı çalışmaları, asfalt artıklarının kırılması, kentsel dönüşüm sahalarının kayalardan arındırılması, hafriyatların kırılması, fabrika alanlarındaki kayaların kırılması gibi pek çok alanda konkasör tesisi kullanılabiliyor. İhtiyaca göre mobil ya da sabit olan tesisler tercih edilebiliyor. Uzun süreli kullanımlar için sabit tesislerden daha yüksek verim elde edilebiliyor.

Dünya Standartlarında Hizmet

Konkasör hizmetleri son derece önemlidir. Zira yapılan iş mega denilecek boyutlardadır ve en ufak bir hata dahi facialara neden olabilir. İşte böylesi bir durumla karşılaşmamak için yapılması gereken firmamız gibi sektöründe dünya standartlarını yakalamış ve geçmiş firmaları tercih etmektir. İş sağlığı ve güvenliği mevzuatlarına harfiyen riayet eden firmamız en kaliteli hizmeti sizlere sunuyor. Sizler de firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alabilir ve bu hizmetlerden istifade edebilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti

Firmamız uzun yıllardır hem mobil hem de sabit konkasör alanlarında yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine özveri ile hizmet sunmaktadır. Bugüne kadar hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimiz memnuniyetlerini dile getirirken gelecek işlerimize de referans olmaktadırlar. Sizler de bu güvene itimat edebilir ve firmamızdan hiçbir çekince olmadan hizmet talep edebilirsiniz. Sitemizde yer alan iletişim numaralarımız ile bizlere 7/24 ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Personellerimiz sizlerle en iyi şekilde ilgilenecek ve tüm detayları aktaracaktır.

Garantili hizmet sunumu yapan firmamız hizmet sonrasında da her türlü desteği sunuyor. Dolayısıyla hiçbir çekince göstermeden hizmetlerimizden istifade edebilirsiniz. Özellikle konkasör gibi uzun vadeli ağır işlerde kullanılacak olan makinelerde işinizi riske atmadan garanti altına almanız sizler için son derece önemli olacaktır. İşte bu nedenle yılların verdiği tecrübe ile sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

Bize Ulaşın
close slider