Tersiyer Kırıcı


TK Serisi Tersiyer kırıcı
lar çalışma prensibi itibari ile darbeli kırıcılar kategorisine girmektedir. Tesiste genellikle 3. Kırıcı olarak kullanılan tersiyer kırıcılar sektörün 0-5mm kum ihtiyacını karşılayan en iyi makinalardır. Karakteristik olarak orta sertlik ve sert malzemeler için birebir çözüm sunmaktadır.

Yüksek rotor devri sayesinde kum elde etmenini yanında Beton santralleri ve asfalt tesislerinin istemiş olduğu kum irilik dağılımına uygun gradasyon da ürün verir.  TK Serisi Tersiyer kırıcılarımızın en önemli özelliklerinden biri de rotorun dönüş yönünün istenildiğinde veya periyodik olarak tersine çevrilebilmesidir. Bu işlem rotor paletlerindeki aşınmanın çift yönlü olarak gerçekleştirilebilmesini ve palet ömrünün daha uzun olmasını sağlamaktadır. Her iki tarafında bulunan 2 adet hidrolik piston sayesinde açılabilen gövdesi, bakım ve yedek parça değişimi için kolaylık sağlamaktadır.

Genel Özellikleri ve Avantajları:

-Yüksek kapasite ve verimlilik

-Yüksek devir sayesinde kusursuz öğütme

-Çift yönlü Rotor sayesinde daha uzun palet ömrü

-Hidrolik ayar sistemi sayesinde bakım kolaylığı

-Aşınmaya dayanıklı astar plakalar

-Aşınmaya maruz kalan kısımlar sert dolgu kaynağı ile korunmuştur

Tersiyer kırıcımız dan çıkan toz da pudra oranı ve istenilen malzeme frankmasyonları tutturulabilmekte olup beton santral ve asfalt üretiminde kullanılan 03-05 taş tozu malzemesini yüksek kalitede üretmektedir. Fabo Kapasitelere göre Fabo TK65 Tersiyer Kırıcı, Fabo Tk100 Tersiyer Kırıcı, Fabo Tk30 tersiyer Kırıcı, Fabo Tk150 Tersiyer Kırıcı Modellerinden Oluşturulmaktadır. Fabo Yeni Nesil Geliştirilmiş Tersiyer Kırıcılarımız İçin Satış Temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.