Konik Kırıcı
Konik Kırıcı

KONİK KIRICI

Hidroset Kontrolü Ana şaft birleşimini ayarlayan ve destekleyen güçlü bir hidrolik jaktan oluşur. Ayarlama bir kişi tarafından 1dk.’dan az sürede yapılabilir. Hidroset kontrolü on yıllardır başarıyla kullanılmaktadır.
Düşürme Ayarı: Yağ tankından hidroset silindirine yağ pompalanır ve arzulanan ayara gelinceye dek kapağı yükseltir.
Yükseltme Ayarı: Yağ tanka geri akıtılır ve arzulananayara gelinceye dek kapağı düşürür.
Otomatik aşırı yükleme koruması Hidroset sisteminde, demir kırıntısı ve diğer kırılamayan objelerin geçişine izin ermek için alt kapağın aşağı inmesini sağlayan güvenlik aşırı yük koruması cihazıdır. Kırılamayan obje bölmeden geçtiğinde otomatik olarak kendi pozisyonunu alır.
Yağ hidroset silindirinden toplayıcıya basınçlanır böylece alt kapak objenin geçmesi için aşağı iner. Toplayıcıdaki gaz basıncı da obje çıkar çıkmaz yağın Hidroset silindirine geri dönmesini sağlar.

Kırıcı Bölmesinin Pratik Boşaltımı

Yük altındayken eğer ani güç hatası kırıcıyı durdurursa kapak düşürülebilir böylece kırma bölmesi kolayca boşaltılabilir. İçbükey yüzük dış yıpranmayı düzeltmek için döndürülebilir.
Kumanda ayar göstergesi ve ayarı
Tercihe bağlı olarak ekstra bir uzaktan ayar gösterge sistemi sağlanabilir.  Özel bir hidroset yöntemi kullanılır ve bir kumandalı ayar gösterge ünitesine elektrikli bağlantılı olan bir ayar dönüştürücü ile uyumludur böylece kırıcı ayarı tesisin kontrol odasından görüntülenebilir. Ayar düğme kontrollu pompa ve valf ile uzaktan yapılabilir.