Taşınabilir eleme tesisi taş madenciliğinde, agrega üreticiliğinde, çeşitli inşaat operasyonlarında yoğunluklu olarak kullanılmaktadır. Özellikle, belirli projelerin yüklenici firmaları için oldukça cazip bir seçenektir. Eleme tesisleri aynı zamanda geri dönüşüm amaçlı olarak da kullanılabilirler. Mevcut atıkların tekrar üretime kazandırılması çevre açısından da iyi bir gelişmedir.

FABO taşınabilir eleme tesisi, farklı model ve özelliklerle satışa sunulmaktadır. Paletli eleme tesisleri, mobil kırma tesisleri gibi seçeneklerin hepsi farklı ölçeklerdeki iş ve işletmelerin ihtiyaçlarına karşılık verecek seviyede ve kalitededir.

 

Taşınabilir Kırma ve Eleme Tesisi

Taşınabilir kırma ve eleme tesisi, sabit kırma ve eleme tesislerini fazla maliyetli bulan firmalar için idealdir. Sabit bir tesis beraberinde bazı maliyetler de getireceği için bu anlaşılabilir bir durumdur. Yükleniciler bu durumu eleme tesisi kiralamakta bulurlar fakat mobil eleme tesisi satın almak, başka bir çözüm yolu olarak görülmelidir.

İster madencilik olsun ister inşaat, her projenin belirli kısımlarını bazı firmalar üstlenirler. Bu sayede projeyi üstlenen ana firmanın üzerindeki yük kalkmış olur. Bir kırma eleme tesisi de genelde bu alt yükleniciler tarafından karşılanır. Taşınabilir eleme tesisi satın almanın faydaları tam olarak burada ortaya çıkmaktadır. Benzer projelerde kullanılmak üzere satın alınan bir mobil eleme tesisi peyzaj çalışmalarında da, madencilikte de, farklı inşaat projelerinde de kullanılabilir. Bu sayede uzun süreli kiralama maliyetlerinden kurtulmak mümkün olur.

 

Mobil Eleme Tesisi Avantajları

Taşınabilir eleme tesisi az yer kaplar ve bu sayede kolayca farklı proje sahalarına taşınabilirler. Ayrıca pek çok eklentiyle konfigüre edilebilirler ve daha çok ihtiyacı karşılayabilirler. Mobil eleme tesislerinin en büyük avantajı da buradadır.

Mobil eleme tesislerinin avantajları şunlardır:

 

  • Gerçekleştirilen projeye bağlı olarak yer değiştirmek gerekebilir. Taşınabilir bir makine, bir proje sahasından diğerine, rutin bakımları yapıldıktan sonra kolayca götürülebilir. Sabit tesisler kadar meşakkatli olmaz.
  • Taşınabilir eleme tesislerinin kurulumu kolaydır.
  • Sabit eleme tesislerinin nakliye maliyetleri oldukça yüksektir. Taşınabilir makinelerde ise yok denecek kadar azdır. Ayrıca, mobil eleme tesislerinin ilk yatırım maliyeti de düşüktür.
  • Mobil eleme tesisleri kolayca konfigüre edilebilirler ve farklı görevleri yerine getirme kabiliyetine kavuşurlar. Bu durum, mobil tesislerin daha çok alanda kullanılabilmesini sağlar.

 

FABO Taşınabilir Eleme Tesisi

FABO’nun mühendislik harikası FULLSTAR Mobil Kırma, Eleme ve Yıkama Tesisleri serisi, tek bir şase üzerinde hem kırma hem eleme hem de yıkama işlemlerini gerçekleştirebilen ilk tesistir.

Bu serimizin ürünleri şunlardır:

 

Modellerimizin teknik özellikleri hakkında sitemizi ziyaret edebilir, daha ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Menü