Blog Details

Konkasör Çeşitleri

 

İnşaat alanında kullanılacak malzemeler taş ocaklarından çıkarılmaktadır. Fakat taş ocaklarından ede edilen malzemeler ise oldukça büyük çaplı olmaktadır. Büyük çaplı malzemeler ise kırma işleminin ardından daha kolay bir şekilde taşınabilmekte ve kullanılabilmektedir. Bu büyük çaplı malzemelerin ise daha küçük parçalara getirilmesi konkasör adında makineler sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Proje boyutuna ve süresine bağlı olarak konkasör tesisi farklılık göstermektedir. Konkasör tesisi sayesinde büyük malzemeler kırılarak kolay bir şekilde taşınabilmekte ve bunun sonucunda projeler daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilmektedir. Sektörde ise 2 çeşit konkasör tesisi çeşidi yer almaktadır. Konkasör çeşitleri ise

  • Sabit Konkasör
  • Mobil Konkasör

olmaktadır. Her iki tip konkasörün çalışma prensibi ise aynı olmaktadır. Her iki tip konkasör sayesinde kırma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Fakat kırım yapılacak malzemenin boyutu gibi unsurlar dahil olduğu zaman ise konkasör tesislerinde farklılıklar görülmektedir. Seyyar olarak kolay bir şekilde mobil konkasör taşınabilirken, sabit konkasör ise uzun süreli projelerde kullanılmaktadır. Ayrıca ihtiyaca göre konkasör tesisi çeşitlerinde farklılıklar görülebilmektedir. Mobil konkasör sayesinde taşınabilir makine sayesinde kırma işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Konkasör tesisi ekipmanları içerisinde ise

  • Besleyici
  • Titreşimli elek
  • Primer kırıcı
  • Bunker
  • Konveyör Bantlar

yer almaktadır. Her proje için malzeme özellikleri ise farklılık gösterebilmektedir. Konkasör tesisi üretimi ise ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir. Kırıcılar ise kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Konkasör tesisine ihtiyaca göre ise primer kırıcı yerine, sekonder darbeli kırıcılar da kullanabilmektedir. Bunların yanında ise tesise stok bunkeri de eklenebilmektedir.

Konkasör tesisi her koşulda çalışmaya uygun olmaktadır ve bunun sonucunda inşaat sektörünün olmazsa olmazları arasında yer alan malzemeleri kullanılabilir hale getirmektedir. Konkasör tesisleri sayesinde yol, inşaat, baraj, asfalt gibi yapıların malzemeleri daha kolay bir şekilde işlenip, kullanılabilmektedir.

Konkasör tesisinin üretiminde ise birçok hesaplama yapılarak üretime geçilmektedir. Tesiste işlenecek malzemenin büyüklüğü, ağırlığı gibi birçok hesaplama sonucunda tesis üretilmektedir. Genel olarak ise bir konkasör tesisinin üretimi 20 gün gibi bir sürede tamamlanabilmekte olup; süresi ise proje büyüklüğüne göre artıp, azalabilmektedir.

Konkasör Çeşitleri
Rate this post

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir