Konkasör Tesisi Fiyatları
January 27, 2019

Maden ocaklarından ve taş ocaklarından çıkarılan malzemelerin taşınması ve kullanılması büyük bir problem haline gelmektedir. Bu durumda ise çıkarılan hammaddelerin taşınılabilir ve kullanılabilir bir hale gelmesi önem taşımaktadır. Büyük kütleler halinde çıkarılan taşlar veya madenler ise kırma ve eleme gibi işlemlerden sonra daha kolay bir şekilde taşınabilmekte ve kullanılabilmektedir. Kırıcılar sayesinde taşlar daha küçük bir hale getirilmektedir. Kırıcılar kendi aralarında birçok çeşitlere ayrılmaktadırlar. Kırıcılar ise;

  • Çeneli Kırıcı
  • Mobil Kırıcı
  • Dik Milli Kırıcı
  • Tersiyer Kırıcı
  • Kübikser Kırıcı

olarak çeşitlenmektedir. Kırıcıların her birinin ise birbirinden birçok farklı görevi yer almaktadır. Bu makineler sayesinde kırma işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kırıcılar arasında ye alan tersiyer kırıcı ise diğer bir anlamda üçüncül kırıcı olarak geçmektedir. Tersiyer kırıcı aynı zamanda kum makinesi olarak da geçmektedir. Kırıcılar arasında tersiyer kırıcı, her zaman ince işlerde kullanılmaktadır. Bu sistem dahilinde küçük çaplı taşlar bile oldukça kolay bir şekilde ayrılmaktadır. Performansının çok yüksek olması nedeni ile tersiyer kırıcı kullanılmaktadır.

Kırıcıların tesisler için önemi ise oldukça büyük olmaktadır. Kırıcılar işlemin başlatıldığı ilk yer olmaktadır. Tersiyer kırıcı ise, kırma işleminin devamını sağlamaktadır. Tersiyer kırıcılar sayesinde ise yüksek performans elde etmek mümkün olmaktadır. Bu kırıcı sayesinde %40 ve %60 oranlarında taştan kum çıkartılabilmektedir. Tersiyer kırıcı ise oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olması nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir. Bunun yanında tersiyer kırıcılar ile düşük maliyetlerde oldukça yüksek performans sağlanmakta olup; kırma işleminin yanında yıkama, eleme işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

Tersiyer kırıcılar ise kendi içerisinde tekrardan kapasite ve performans açısından çeşitlendirilmektedir. Ayrıca işleyiş açısından da birçok farklılığa sahip olmaktadırlar. Tersiyer kırıcılar ise 4 çeşit olmaktadır. Bunlar ise 65, 100, 130 ve 150 olmaktadır. Her bir çeşit tersiyer kırıcının ise gücünde ve kapasitesinde ciddi farklılıklar görülmektedir.

Asfalt tesislerinde oldukça fazla tersiyer kırıcı kullanılmaktadır. Bunun yanında kum işletmeleri ve beton santralleri gibi alanlarda da tersiyer kırıcılar bulunmaktadır ve farklı sektörlerde birçok amaca hizmet etmesi nedeni ile tercih edilmektedir.

1 Comment

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Contact Us
close slider