Beton Santrali

Fabo Beton Santrali, beton üretim endüstrisinin çok çeşitli ve zorlu taleplerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Tesis bileşenlerini oluşturmak için yenilikçi teknolojiler kullanıyor; kolay taşınabilirlik ve montaj için tasarlıyoruz. Türkiye’deki tesislerimizde üretim için en ağır levha çeliğini kullanmaktayız.

Fabo, Beton Santrali ile birlikte piyasadaki en dayanıklı ve güvenilir harmanlama tesislerini üretmektedir. Makinelerimiz tam otomasyona sahip sistemlerdir. Malzemenin besleyicilere geldiği andan mikserin çalışmasına kadar tüm süreç otomatik olarak gerçekleştirilir ve tek bir panel üzerinden kolayca takip edilebilir.

Beton Santrali Nelerden Oluşur?

Beton Santrali Nelerden Oluşur?

Bir beton santrali, farklı uygulama türleri için beton üretmek üzere su, hava, çimentolu karışımlar ve diğer agrega malzemeleri bir araya getiren ekipman kombinasyonudur. Üretici, üretim ihtiyaçlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak mobil beton santrali veya sabit beton santrali seçebilir.

Karıştırma tesisi, beton bileşenlerinin ve suyun bir merkezi karıştırıcıda bir kombinasyonudur. Tesiste suyla karıştırılan kuru beton veya ıslak karışım beton üretebilir. Üretilen beton hammadde tesisinizin sahasında kullanıma hazırdır. Tercihe göre nakliye için bir kamyona boşaltılabilir.

Sabit beton santralleri, projenizin ihtiyaçlarına göre yüksek üretim kapasitesi ile konfigüre edilebilir. Belirli bir alana kurulurlar ve orada faaliyet gösterirler. FABO saatte 60 m³ ile 200 m³ arasında kapasiteye sahip sabit beton santralleri üretmektedir.

Kompakt Beton Santrali

Kompakt beton santralleri sabit beton santrallerinin yüksek verimliliğini ve mobil beton santrallerinin kolay taşınabilirliğini birleştiren beton santralleridir. Üretime başlayacağı proje sahasına daha kolay bir şekilde monte edilebilecek şekilde tasarlanmışlardır.↳

Kompakt beton santralleri özellikle inşaat projelerinde önemli avantajlar sunar. İnşaat sahasının çok yakınına kolayca konumlanabilen bu kullanışlı makineler iş hacmini arttırmak ya da işletme giderlerini azaltmak isteyen firmaların en çok tercih ettiği ürünlerdir.

FABO Mix kompakt beton santrali 4 gözlü agrega kare bunker ve sıralı bunker şekilleri, kovalı agraga transferi ve konveyör bantlı sistemlerden oluşmaktadır. Sistemimize istenilen kapasitede çimento silosu akuple edilebilmektedir. Kompakt santrallerimizin kapasiteleri 30 m3 saatten 200 m3 saate kadar çıkabilmektedir.

Beton Mikseri FABO

Beton Mikserleri

Tilt Mikser, Yatay Şaftlı Mikser veya Çift Şaftlı Turbo Mikserler gibi beton mikserleri üretmekteyiz. Bu ekipmanlar beton üreticilerinin beton santrallerinde betonu karıştırmasına ve başka bir şantiyeye taşımasına olanak tanır.

çimento silosu FABO

Çimento Siloları

Çimento siloları, betonu oluşturan ve çok çeşitli konfigürasyonlar ve taşınabilirlik seçenekleriyle gelen bileşenler için depolama birimleridir.

Agrega Konveyörleri FABO

Konveyörler

Agrega konveyörleri, üretim sürecine daha fazla beton içerik taşınmasını sağlayan başka bir beton santrali eklentisidir. Fabo Global, üretim ihtiyaçlarınıza bağlı olarak çok çeşitli kapasitelerde çok çeşitli mobil ve sabit konveyör seçenekler sunar.

Beton Santrali Toz Kontolü

Toz Kontrolü

Beton üretimi, ince işlenmiş malzemeleri bir araya getirdiğinden, kontrol edilmesi gereken yüksek miktarda toz oluşturulabilir. Üretilen ve çevreye kaçan tozu azaltmak için mobil ve sabit beton santrallerinde ekli çimento tozu toplayıcı ve kontrolörler uygulanır.